Ze skladu zmizely pily i maso

Lipová-lázně – Sklad na volně přístupném pozemku u restaurace v Lipové-lázních na Jesenicku vykradl v minulých dnech neznámý zloděj. Dovnitř se dostal někdy v době od 6. do 9. listopadu. Odnesl si tři motorové pily, tlakový čistič a křovinořez. Navíc vybral také mrazicí box, v němž našel jedenáct kilogramů vepřového masa. Pachatel za sebou zanechal škodu za téměř patnáct tisíc korun. (mik)

Zaplatil, ale telefonu se nedočkal

Rapotín – Na podvodníka narazil třicetiletý muž z Rapotína na Šumpersku. Ten zareagoval na inzerát na jednom internetovém portálu, v němž prodávající nabízel mobilní telefon Apple iPhone SE za devět tisíc korun. „Po vzájemné e-mailové komunikaci se muž s prodávajícím dohodl na bezhotovostní platbě předem. Po odeslání požadované částky mu ale telefon nepřišel a prodávající mu ani nevrátil zaslané peníze," sdělila policejní mluvčí Ivana Paroulková. Policisté případ vyšetřují jako podvod. Pachateli za něj hrozí až dva roky vězení. (mik)

Přišla o kolo

Zábřeh – Dámské jízdní kolo se ztratilo někdy v době od 4. do 8. listopadu ze společné kolárny domu na sídlišti Severovýchod v Zábřehu. Majitelka cenu kola stanovila na šestnácti tisíc korun. (mik)

Recidivista kradl holicí strojky

Šumperk, Sudkov – Třicetiletý muž ze Sudkova se vydal ve středu 9. listopadu krást do jednoho ze šumperských supermarketů. Přes pokladny se pokusil pronést bez zaplacení holicí strojky značky Gillette v hodnotě přibližně tří tisíc korun. To se mu ale nepodařilo. Pozorná ostrana jej odhalila, takže kradené věci musel vrátit zpět. Jak se následně ukázalo, nebyla to první krádež, kterou má přistižený zlodějíček na svědomí. Během posledních tří let už byl za podobnou trestnou činnost odsouzen. Teď mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.