Ve Zlatých horách se v sobotu dopoledne vloupal neznámý zloděj do osobního auta Renault Kangoo zaparkovaného před jedním z tamních objektů. Rozbil boční okénko a ukradl věci, které našel uvnitř.

„Jednalo se o mobilní telefon, osobní doklady, peněženku s penězi, oděvní svršky, platební kartu, dioptrické brýle a další věci osobní potřeby. Sedmapadesátiletá majitelka škodu vyčíslila na sedmadvacet tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Dalšího zloděje zlákal automobil odstavený v sobotu odpoledne na Hrabenovském kopci na Šumpersku. Také on se dovnitř dostal oknem, které rozbil. V tomto případě si odnesl dámskou kabelku i s veškerým obsahem.

Dvě ženy tak přišly o peněženku s hotovostí, doklady, platební karty, svazek klíčů a osobní písemnosti, celkem téměř za čtyřiadvacet tisíc korun. Dalších deset tisíc bude stát oprava rozbitého okna.

„Policisté oba případy vyšetřují pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě jeho zjištění hrozí až dva roky vězení," doplnila policejní mluvčí.