Zloději vykradl dva rodinné domy

Lukavice, Úsov – Do rodinného domu v Lukavici na Zábřežsku se vloupal v noci sobotu 10 prosince zloděj. Dovnitř vlezl oknem v době, kdy majitelka byla v zaměstnání. Ukradl mobilní telefon a pět kartonů cigaret. Majitelka škodu odhadla na téměř osm tisíc korun.

Podobná krádež se stala o víkendu také v Úsově. Někdy v době od 9. do 11. prosince vnikl zloděj do rodinného domu. „Odcizil motorovou pilu, lovecký nůž a čtyřicet brokových nábojů. Škodu majitel vyčíslil na čtyřiadvacet tisíc," sdělila policejní mluvčí Ivana Paroulková.

Oba případy kriminalisté vyšetřují jako trestné činy porušování domovní svobody a krádeže. (mik)

Žena postrádá štípačku

Kobylá nad Vidnavkou – Krádež štípačky na dřevo přišla na policii oznámit devětatřicetiletá žena z Kobylé nad Vidnavkou na Jesenicku. Neznámý zloděj vnikl v noci na čtvrtek 8. prosince na oplocený pozemek u rodinného domu. V dřevěném přístavku ustřihl visací zámek, kterým byla štípačka zajištěná, a zmizel i se strojem za deset tisíc korun. (mik)

V baru přišel o peněženku

Jeseník – O peněženku přišel třicetiletý muž z Brněnska, který v noci na pátek 9. prosince navštívil jeden noční podnik v Jeseníku. Zloděj mu v nestřežené chvíli z kapsy kabátu, který si odložil na věšák, ukradl peněženku s osobními doklady a sedmi a půl tisíci korunami v hotovosti. (mik)

Očesal lesní traktor

Javorník – Škodu za téměř osm tisíc korun za sebou zanechal zloděj, který se někdy v době od 9. do 11. prosince dostal k lesnímu traktoru zaparkovanému v Javorníku na Jesenicku. Pachatel odstranil ochrannou mříž, a dostal se tak ke dvěma autobateriím v hodnotě šesti tisíc korun, které ukradl. Kromě toho ještě odstranil víko nádrže a odčerpal asi padesát litrů nafty. (mik)

Mladík ukradl kola a poškodil auto

Jeseník – Podezření z krádeže si v těchto dnech vyslechl devatenáctiletý mladík z Jeseníku. Na začátku listopadu měl ze Škody Fabia odstavené v Jeseníku odmontovat a ukrást tři kola s novými zimními pneumatikami. S koly zmizely i okrasné poklice a upevňovací šrouby. To ale nebyla jediná škoda, kterou mu policisté kladou za vinu. Kvůli tomu, že auto podložil kameny a i při demontáži kol si počínal značně neopatrně, došlo k promáčknutí prahu vozidla a odření laku. Majitel vozu vyčíslil škodu na ukradených kolech téměř na pět tisíc korun a na poškozeném autě na další 2700 korun. „Mladík se tohoto jednání dopustil, přestože byl v posledních letech za podobný skutek pravomocně odsouzený," doplnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. (mik)