Z garáže zmizelo paroží

Staré Město – Garáž v Nábřežní ulici ve Starém Městě na Hanušovicku vykradl někdy v době od srpna do konce října neznámý zloděj. Odnesl si osmnáct kusů jeleního paroží v hodnotě deseti tisíc korun. Na další tisícikorunu přijde oprava poškozené kovové mříže na okně, kudy se pachatel dostal dovnitř.

Majitel přišel o motorku

Ruda nad Moravou – S motocyklem Jawa 50 Mustang, který jeho majitel parkoval v dřevěném přístřešku v Rudě na Moravou na Šumpersku, odjel neznámý zloděj. Motorku ukradl v noci z 31. října na 1. listopadu. Majitel škodu vyčíslil na šest tisíc korun.

Ukradl peníze, cigarety i herní konzoli

Zábřeh – Restauraci v Zábřehu vykradl v noci na 1. listopadu zloděj. Dovnitř se dostal dveřmi, na nichž rozbil sklo. Uvnitř našel v trezoru peníze v hotovosti a přibral i číšnický flek.

Celkem si tak přišel asi na pětadvacet tisíc. K tomu navíc zloděj pobral i cigarety v hodnotě patnácti tisíc, herní konzoli a příslušné ovladače. Majitel škodu na ukradených penězích a zboží a poškozených dveřích sečetl téměř na padesát tisíc korun.

Ze šaten odešel s cizími klíči

Lipová-lázně – Do budovy v Lipové-lázních na Jesenicku se v úterý 1. listopadu vloupal zloděj. Ve sklepě se pokusil vypáčit dveře, ale ty mu odolaly. V patře byl úspěšnější. Podařilo se mu dostat do dvou uzamčených místností, které slouží jako šatny.

Přivlastnil si svazek klíčů s dálkovým ovládáním a imobilizérem od osobního auta. Tím majiteli způsobil škodu za 2600 korun. Další tři tisíce bude stát oprava poškozených dveří.

Řidič nadýchal skoro dvě promile

Vidnava – Opilého řidiče přistihli policisté v úterý 1. listopadu ve Vidnavě na Jesenicku. Před půlnocí zastavili Renault Laguna, za jehož volantem seděl třiatřicetiletý muž. Při dechové zkoušce ukázal přístroj 1,85 promile alkoholu.

Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil, proto se nepodrobil dalšímu lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Teď se bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až rok vězení.