Pokus o "nejspíš" znásilnění mladé ženy mužem z Ukrajiny se měl odehrát ve čtvrtek večer v okolí loděnice v Zábřehu.

Podle zjištění policistů k incidentu mezi procházející ženou a jí neznámým cizincem skutečně došlo, ovšem odlišně než bylo popsáno v příspěvku na sociální síti. Smyšlená byla i národnost útočníka.

Mladý muž si tak podle policie pro skupinu Můj Zábřeh příběh pod titulkem "Bez pepřáku ani na krok" poněkud upravil.

Ženu ve skutečnosti během procházky slovně napadl neznámý muž hovořící cizím jazykem. Měl ji vulgárně urážet a následně se proti ní rozejít, čehož se lekla a raději utekla.

"Se svým nemilým zážitkem se krátce nato svěřila právě mladému Zábřežanovi, který nedaleko místa procházel. Ten měl příběh zpestřit o nepravdivé a neověřené informace, a takto jej ke své smůle zveřejnit na sociální síti," popsala mluvčí policie Petra Vaňharová.

Falešná zpráva o tranzitu v Zábřehu se šíří sociálními sítěmi. Nesdílejte, vyzývá policie
Bílý tranzit unášející děti v Zábřehu je hoax! Policie vyvrací lživou zprávu

Tato upravená a sdílená verze mohla podle policistů vyvolávat mezi obyvateli strach a napětí.

"Policisté obvodního oddělení Zábřeh tak 34letému muži dnes sdělili podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí mimo jiné až dva roky za mřížemi," informovala v neděli policejní mluvčí.

"Samotným incidentem, během kterého měla být žena verbálně napadena, se policisté zabývají a totožnost muže, který ji měl atakovat, znají. Jedná se o cizince, ovšem ne ukrajinské národnosti," uvedla mluvčí policie.