Téma rozhovoru diktuje agenda, kterou právě projednává sněmovna. Vládní konsolidační balík prošel do druhého čtení, výbory mají na jeho posouzení padesát dnů. V září se očekává smršť pozměňovacích návrhů, přičemž ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nevyloučil ani podněty z koaličních řad. 

Andrej Babiš k tomu minulý pátek v extrémně kritickém projevu podotkl: „Kolik vlastní Schwarzenberg a Černín rybníků, ti šlechtici z TOP 09? Nevíte? Že tedy nebudou platit daň za rybník? Nebo Pirát navrhuje, že prezidenti mají mít s rentou smůlu. Tak jsme to mohli nechat na září, až si to vyříkáte v pětikoalici, potom přijde servilní tripartita, dá vám nějaký návrh a vy řeknete: No, sorry jako kluci, máte smůlu, my máme pravdu, nebudete nás vydírat.“ 

Poslanec a šéf hnutí ANO Andrej Babiš
Obrannou smlouvu mezi USA a ČR podpořím. SPD říká nepravdy, uvedl Babiš

Ministry vyzval, aby znovu požádali o důvěru. „Tato vláda a pan premiér stále dokola lžou. O Green Dealu, o inflaci. Čeští občané mají pocit, že na zbraně a pro Ukrajinu mají nekonečné zdroje, a pro ně nemají žádné, a proto zvyšují daně, i když slibovali něco jiného,“ uvedl mimo jiné. 

Co vše zaznělo v dnešní debatě? Podívejte se na záznam v článku. Předchotí díly najdete ZDE.