VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Šumpersko

dnes 08:48

Před školou se zavlnila živá státní vlajka. Podívejte se i z výšky

FOTOGALERIE / Ručně malovanými státními vlajkami se rozhodli ozdobit svou školu školáci ZŠ Školské v Zábřeze. Pracují na nich od začátku září v rámci výtvarné výchovy napříč všemi ročníky školy. Celkem jich musí vyrobit 475. Vlajky postupně zaplní všechna okna hlavní budovy školy.

19.10.2018

Desítka žalob na volby, ze Slatinek dvě

Jako na nepěknou ostudu se bude vzpomínat na poslední komunální volby ve Slatinkách, kde lidé zároveň rozhodovali o novém senátorovi a komise zaměnila barvy úředních obálek pro hlasovací lístky.

18.10.2018

O vedení Jeseníku je jasno, starostkou bude Zdeňka Blišťanová

Starostkou Zdeňka Blišťanová, místostarosty Tomáš Vlazlo a Václav Urban. Tak má v příštích čtyřech letech vypadat vedení města Jeseník.

17.10.2018

Papírna v Olšanech rozjela miliardovou investici

Asi každý kuřák se setkal s cigaretovými papírky Vážka. Ne každý už však ví, že se vyrábí v Olšanech na Šumpersku. Zdejší OP papírna mohutně investuje. Za více než 3,8 miliardy korun buduje novou výrobní linku na tenký nízkogramážní papír.

AKTUALIZOVÁNO
17.10.2018

Výsadkáři z Prostějova pomstili své padlé druhy. Zabili strůjce útoku

Prostějovští vojáci z 601. skupiny speciálních sil generála Moravce zneškodnili spolupachatele srpnového útoku na Čechy v Afghánistánu.

16.10.2018

V Jeseníku zprovoznili babybox

Zařízení Babybox nově funguje i v Jeseníku. Nachází se na zdi vstupní budovy místní nemocnice. Slavnostně byl otevřen v úterý 16. října. Jeseník byl předposledním městem na Moravě, kde schránka pro záchranu odložených dětí chyběla.

16.10.2018

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Jeseník na stránkách tištěného Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představujeme děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

16.10.2018

Proč tragicky havarovali hasiči? Težce zraněný už rehabilituje

FOTOGALERIE / Proč s cisternou skončili v příkopě, kde narazili do stromu a v kabině zahynul velitel zásahu, profesionál Jiří Rýznar?

15.10.2018

Zábřežská Interna je na prodej

Zdravotnické zařízení Interna v Zábřehu je na prodej. Podílu ve společnosti se hodlají zbavit dva společníci i město Zábřeh, které je menšinovým podílníkem. Na obzoru je i konkrétní zájemce.

15.10.2018

Rozhodněte, komu hejtman pošle až 300 000

ANKETA UVNITŘ / Až tři sta tisíc korun poputuje na dobročinné účely. Kam? O tom můžete poprvé v historii rozhodnou vy, čtenáři našeho Deníku. Stačí hlasovat v anketě, kterou najdete u tohoto článku.

14.10.2018

Senátor Miroslav Adámek Pontis povede dál

/ROZHOVOR/ Miroslav Adámek, ředitel obecně prospěšné společnosti Pontis v Šumperku, je nyní novým senátorem. V horní komoře parlamentu zastupuje velkou část šumperského okresu i celé Jesenicko. Jak říká: „výsledek voleb vnímám jako velkou zodpovědnost.“

13.10.2018

Senátorem za Šumpersko a Jesenicko je Miroslav Adámek

Miroslav Adámek, jehož nominovalo hnutí ANO, vítězil ve druhém kole senátních voleb nad Zdeňkem Brožem (nezávislý kandidát za KDU-ČSL). . Miroslav Adámek vyhrál s výsledkem 60,55 procent, což reprezentuje 9982 voličů. Zdeněk Brož získal necelých čtyřicet procent hlasů.

13.10.2018

Montessori ve Vápenné slaví úspěch, otevřeli už třetí třídu

Montessori vzdělávání na Jesenicku se daří. Ve škole ve Vápenné otevřeli před několika týdny už třetí třídu, ve které se děti touto metodou učí. Vůbec poprvé se jí tak vzdělávají i žáci na druhém stupni.

12.10.2018

Brož, nebo Adámek? Voliči vybírají senátora

Zdeněk Brož nebo Miroslav Adámek? Mezi těmito dvěma osobnostmi může rozhodnout necelých sto tisíc voličů v druhém kole senátních voleb na Šumpersku a Jesenicku.

12.10.2018

Zábřehu dál povládnou lidovci, přiberou Nezávislou volbu a STAN

V Zábřehu je jasno, které strany zasednou ve vedení města.

12.10.2018

Kam na výlov? Tento víkend do Šumvaldu, příští do Tovačova

V Olomouckém kraji začínají výlovy rybníků. Účastníci akce si budou moci pochutnávat na rybích specialitách či zakoupit živé ryby. Chybět nebude ani doprovodný program.

11.10.2018

Babí léto v plné kráse. I o víkendu bude přes dvacet stupňů

Víkend bude ve znamení krásného podzimu. A tepla. Dokonce rekordního.

11.10.2018

Šumperskou koalici za ANO vyjednává i hejtman

Jako šéf krajské organizace ANO se jednání o radničních koalicích účastní i olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk. Podle politologa je takový postup velmi nestandardní.

10.10.2018

Velká proměna šumperského bazénu může začít. Stavba se ale protáhne

Rekonstrukce krytého bazénu v Šumperku se může konečně rozběhnout. Úřad na ochranu hospodářské soutěže zamítl rozklad neúspěšného uchazeče o stopadesátimilionovou zakázku.

10.10.2018

Povolební jednání v Šumperku drhnou

Složení koalice v sedmadvacetičlenném šumperském zastupitelstvu, které vzešlo z komunálních voleb, jasné zatím vůbec není. Strany i uskupení pilně započaly vyjednávání, ta se však po několika dnech zadrhla.

10.10.2018

Ženou regionu se stala Marie Macková, šíří kolem sebe světlo, dobro a lásku

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Olomoucký kraj stala Marie Macková, vysokoškolská pedagožka a specialistka v oboru paliativní péče. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších nominovaných aktivních žen kraje nejvíce hlasů.

10.10.2018

Opravy na průtahu Šumperkem brzdí dopravu

Na dopravní komplikace se musejí připravit řidiči, kteří projíždí Jesenickou ulicí v Šumperku. Oprava povrchu hlavní šumperské dopravní tepny potrvá do 24 října.

9.10.2018

Šumperk má lavičku Václava Havla

Obyvatelé Šumperku mohou od 4. října posedět na lavičce Václava Havla. Umělecké dílo dotváří podobu prostranství před novou budovou městské knihovny.

9.10.2018

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Jeseník na stránkách tištěného Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představujeme děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

8.10.2018

Dítě v zooparku zranila puma

Podrápané pumou skončilo v olomoucké nemocnici tříleté dítě po návštěvě Faunaparku v Horní Lipové na Jesenicku.

8.10.2018

VIDEO: Dlouhými stráněmi putovalo obří oběžné kolo

Náročnou operaci má za sebou tým techniků a montérů v elektrárně Dlouhé stráně. Během pondělka přemísťoval nové oběžné kolo, které roztáčí jednu ze dvou turbín elektrárny. Díky lepším parametrům umožní vyrobit více elektřiny, než jeho předchůdce.

7.10.2018

Lázně v Losinách čeká další rozvoj. Jaký? Podívejte se

Lázně ve Velkých Losinách čeká další rozvoj. Jejich majitel pracuje na propojení obou hlavních budov a rekonstrukci dalšího lázeňského domu. U hojně navštěvovaného termálního parku postaví nový vstup.

7.10.2018

Babí léto pokračuje: čeká se až 23 stupňů!

Počasí v příštím týdnu nabídne velmi příjemné teploty a pokud v Olomouckém kraji zaprší, tak velmi slabě.

7.10.2018

Volební válec v Mohelnici: vládnoucí uskupení získalo absolutní většinu

Nevídaným úspěchem pro vládnoucí Mohelnickou demokracii skončily komunální volby v Mohelnici.

6.10.2018

Boj o senátora na severu: postupují Adámek a Brož

Na druhé kolo senátních voleb se chystají dva kandidáti ze Šumperku: Zdeněk Brož a Miroslav Adámek. Volit se bude v severní části šumperského okresu a na Jesenicku nadcházející víkend.

6.10.2018

Šumperk zvolil razantní změnu: v čele ANO, Šumperáci a Pro-region

Čtrnáct hodin stačilo v pátek a v sobotu šumperským voličům, aby výrazně přepsali místní politickou mapu.

6.10.2018

Volby v Zábřehu drtivě vyhráli lidovci

Komunální politice v Zábřehu bude i následující čtyři roky dominovat KDU-ČSL. Strana zde drtivě vyhrála s 42 procenty hlasů. Získala deset mandátů, o jediný jí unikla absolutní většina v městském parlamentu. Její lídr František John tak má exkluzivní pozici pro zisk třetího mandátu starosty v řadě.

6.10.2018

Jeseník zažil politické zemětřesení

Politické zemětřesení. Tak lze dvěma slovy popsat situaci po komunálních volbách v Jeseníku.

6.10.2018

V Šumperku a Jeseníku může nastat radniční zemětřesení

V největších městech na Šumpersku a Jesenicku se začínají rýsovat volební výsledky.V Šumperku a Jeseníku může nastat zemětřesení

AKTUALIZUJEME
6.10.2018

Sčítají se hlasy, účast na severu kraje zřejmě překročí 30%

Mezi třiceti až čtyřiceti procenty voličů dorazilo ke komunálním a senátním volbám na Šumpersku a Jesenicku. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti, komise sčítají lístky.

5.10.2018

Údajnou pomoc s vyplňováním volebních lístků v Javorníku šetří policie

Policie prošetřuje první případ možného ovlivňování voleb na Šumpersku a Jesenicku. Týká se Javorníku, kde měla dvojice lidí nabízet sociálně slabým spoluobčanům „pomoc“ s vyplňováním volebních lístků.

4.10.2018

Na víkend odložte kabáty, přijde babí léto

Už v pátek se zase ohřejeme. Rtuť teploměru se může vyšplhat až k dvaadvaceti stupňům, což je ve srovnání s nocí, kdy bude někde skoro nula, opravdu velký rozdíl. Ale tak už to na začátku podzimu chodí. Babí léto v Olomouckém kraji by mohlo vydržet celý víkend.

4.10.2018

Firmy lákaly nové zaměstnance, studenty žáky

Stovky lidí mířily ve čtvrtek 4. října do šumperského Domu kultury. Konala se zde Burza práce a vzdělávání, kterou pořádala místní hospodářská komora, Úřad práce a Svaz průmyslu a dopravy.

4.10.2018

Šumperští studenti uvidí pod kůži lidského těla

Studenti Střední zdravotnické školy Šumperk si zřejmě více oblíbí předměty anatomie a fyziologie. A to díky nové učebně se speciálním vybavením, které umožňuje studium lidského těla. V České republice jde o druhou virtuální učebnu tohoto typu, první byla otevřená nedávno na zdravotnické škole v Mladé Boleslavi.

3.10.2018

Velký protipovodňový projekt na Desné odstartoval

Obyvatelé Rapotína, Petrova nad Desnou a Vikýřovic se budou po tři roky v okolí řeky Desné setkávat se stavebními mechanismy. Ve středu 3. října oficiálně odstartoval velký projekt na zbudování protipovodňových opatření. Po dokončení prací budou lidé chráněni před padesátiletou vodou.

2.10.2018

Do hájovny lišky Bystroušky už nezatéká, sloužit má vzdělávání

Několikaletou rekonstrukci má za sebou statek v lokalitě Střítež na Mohelnicku. Nachází se v lesích, odkud pocházela legendární liška Bystrouška. V budoucnu by budova měla sloužit ekologickému vzdělávání.

2.10.2018

Jana Konvičkové, jesenická jednička ANO, odpovídala ON-LINE

Současná starostka Jeseníku Jana Konvičková kandiduje v říjnových volbách opět do čela tamní radnice.

1.10.2018

Z opuštěného nádraží ve Vidnavě vytvořili galerii. Podívejte se

Poslední osobní vlak sem přijel před osmi lety, nyní se opuštěná železniční stanice Vidnava na Jesenicku se změnila v galerii pod širým nebem. Umělci zde svá díla vytvořili v rámci festivalu V Centru.

1.10.2018

Autobusák v Šumperku čeká stěhování, kvůli rozsáhlé revitalizace

Přípravy na revitalizaci autobusového nádraží v Šumperku a přilehlých ploch jsou u konce. Místní samospráva vypisuje výběrové řízení na firmu, která dílo v rozpočtované hodnotě 140 milionů korun provede. Práce mají trvat více než rok a půl. Pro motoristy projíždějící průtahem města budou znamenat omezení, cestující veřejnou dopravou budou muset řadu měsíců chodit na autobus jinam.

30.9.2018

V Zábřehu vysadili novou alej, k výročí 100 let republiky

FOTOGALERIE / Nová alej roste od pátku 28. září v Zábřehu. Podél cesty pro pěší ji na kopci Humenec vysadili skauti a místní obyvatelé. Připomínat má výročí sto let od založení první Československé republiky.

30.9.2018

V Moravičanech vybudovali posezení s venkovní knihovničkou

FOTOGALERIE / Nová venkovní knihovnička funguje v Moravičanech. Nachází se u mostu přes řeku Třebůvku nedaleko kostela. Slavnostně byla otevřena v sobotu 22. září.

28.9.2018

Zdolali novou cestu na vrchol hory, za pár hodin jim šlo o život

Nově zdolaná cesta, ale také boj o život svůj i svých kolegů. To mají za sebou Zdeněk Mikula a jeho syn Jakub z Postřelmova, kteří se před dvěma týdny vrátili z horolezecké výpravy z Bolivie.

27.9.2018

Opustili nás

Přinášíme týdenní přehled zesnulých na Šumpersku a Jesenicku

27.9.2018

Hledáte zaměstnání? Burza práce vás možná navede

Burza práce a vzdělání, na které se budou prezentovat zaměstnavatelé šumperského regionu, se bude konat ve čtvrtek 4. října v šumperském Domě kultury. Vedle firem se představí také jejich partnerské střední školy s nabídkou odborného vzdělání.

26.9.2018

Prezident navštívil Mikulovice, na Pradědu překvapil turisty

FOTOGALERIE / Ačkoli je poledne, náves v Mikulovicích na Jesenicku je plná lidí. Míří za místní obecní úřad, kde za pár minut přijde prezident republiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT