VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Šumpersko

včera 15:41

Kůrovec v rezervaci, kácení povoleno. S podmínkami

Do dalších cenných částí Jeseníků postupuje kůrovcová kalamita.

9.12.2018

Papírna lákala na adventní návštěvu. Podívejte se

Adventní setkávání v památkově chráněné papírně ve Velkých Losinách má úspěšnou tradici už od roku 1996, i letos bylo o víkendu rušno.

7.12.2018

Trestní oznámení Vondráčkové smetli ze stolu. Skončí tím kauza?

Kauza trestního oznámení managementu zpěvačky Heleny Vondráčkové na starostu Dolních Studének Radima Sršně se zřejmě chýlí ke konci.

7.12.2018

Color Cup v Šumperku se změnil v prorepublikový šantán

FOTOGALERIE / Móda ve stylu prvorepublikového šantánu dominovala ve čtvrtek 6. prosince Střední škole železniční, technické a služeb v Šumperku. Konala se zde soutěž kadeřnických učňů Color Cup.

7.12.2018

Přístřešky pro lidi na ulici? Zatím jen nápad, zní z Jeseníku

Většinu dne tráví ve skupinkách po lavičkách s lahví levného alkoholu. A ostatní se jim zpravidla vyhýbají. Řeč je o lidech žijících na ulici, kterým právě začíná nejobtížnější období roku. V Jeseníku přemýšlí, jak jim pomoci. Mezi návrhy je i zbudování volně přístupného krytého přístřešku.

6.12.2018

Šumperkem projel Mikuláš se svou družinou. Podívejte se

Banda čertů ale i andělských bytostí doprovázela vůz, do kterého včera v 17 hodin usedl majestátní Mikuláš doprovázený početnou družinou andělů. Pekelníkům připadl úkol táhnout bryčku a kopeček k radnici jim prý dává každoročně zabrat.

6.12.2018

Počasí o víkendu? Nachystejte si teplé oblečení a deštníky

Víkend na území olomouckého kraje bude chladný a objeví se taky déšť. Během pátku bude oblačno až zataženo, může se tvořit ledovka. Večer bude pršet na většina území kraje.

5.12.2018

Seniorům rekonstruují domov, přestěhovali je na zámek

Život na zámku si užívá dvacítka klientů Domova pokojného stáří svatého Františka.

4.12.2018

Bývalé „území nikoho“ ve Vidnavě ožívá, Těšte se na super hřiště

Nové hřiště slouží školákům a dalším obyvatelům Vidnavy. Jeho vybudování je symbolem toho, že se po mnoha letech daří definitivně vyřešit problematiku „území nikoho.“ Na pozemcích, které až donedávna neměly vlastníka, nové sportoviště leží.

4.12.2018

Deník hledá krále vánočních stromů. Přihlaste ten váš

Deník v Olomouckém kraji vyhlašuje další ročník oblíbeného hlasování O nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje. Přihlaste i strom právě z vašeho města či obce.

4.12.2018

Pošta dočasně skončí, přestěhuje se na nádraží

Lidé, kteří byli zvyklí chodit s balíky či dopisy na poštu u šumperského nádraží, budou muset od nového roku zamířit do centra města. Pobočka u železniční stanice ke konci roku končí. Budovu, v níž sídlí, město v rámci rekonstrukce přednádražního prostoru zbourá.

4.12.2018

Na cestující u nádraží v Šumperku už nebude pršet

Cestující, kteří využívají autobusové nádraží v Šumperku, budou přece jen chráněni před nepřízní počasí. Město nechá na důležitý dopravní uzel instalovat dvě zastřešené zastávky.

4.12.2018

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Rapotín na stránkách tištěného Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představujeme děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

3.12.2018

Na ZŠ Sluneční už nacvičují na hromadné koledování

FOTOGALERIE /  Tóny nejkrásnějších českých koled se v pondělí poprvé rozezněly v Základní škole Sluneční v Šumperku.

3.12.2018

Ledovka v kraji zbrzdila hlavně vlaky

Silnější namrzlou vrstvu napršené vody hlásil v pondělí po ránu zejména sever Olomouckého kraje.

2.12.2018

Cestáři a technické služby ošetřili silnice, na ledovku jsou připraveni

Cestáři a olomoucké technické služby v neděli nasadili desítky sypačů a preventivně ošetřili frekventované úseky. Počítají s tím, že silnice i chodníky mohou do rána namrzat. Varování před extrémní ledovkou vydané Českým hydrometeorologickým ústavem se v Olomouckém kraji týká zejména Uničovska, Mohelnicka, Zábřežska a Šumperska a platí do pondělního poledne.

2.12.2018

Rád bych předal zkušenosti, které jsem získal ve světě, říká v rozhovoru Michal

Michal Štípa je držitelem řady prestižních ocenění, včetně Ceny Thálie. Ve světě hudby, ladnosti, emocí, ale i dřiny a píle znamená jeho jméno uznání a respekt, a to v Evropě, Asii i Americe.

2.12.2018

Výstava vrátila do dětství a naladila na Vánoce

Tak trošku jinou adventní výstavu nabídla o víkendu návštěvníkům historická rychta v Kosově u Zábřeha. Dostala název „Hravé Vánoce“ a během dvou dnů si k ní našlo cestu okolo dvouset lidí. Dospělé vrátila do dětství, dětem ukázala, s čím si jejich rodiče jako malé hráli.

AKTUALIZOVÁNO
2.12.2018

Varování: riziko ledovky je extrémní, lidé by neměli vycházet

Chůze i jízda autem může být téměř nemožná. Hrozí nebezpečí vysoké nehodovosti a četných úrazů při chůzi. Olomoucký kraj je jedním ze čtyř krajů v republice, kde meteorologové varují před extrémní ledovkou. Hrozí to největší riziko.

1.12.2018

Zákaz cirkusů v Mohelnici neprošel

Obyvatelé Mohelnice budou moci i nadále navštěvovat cirkusová představení. Místní zastupitel navrhl zákaz umísťování cirkusů na veřejných prostranstvích a městských pozemcích. U svých kolegů však nenašel podporu.

30.11.2018

Stát dává Vidnavě sbohem. Jeho poslední úřad ve městě končí

O pobočku úřadu práce přichází Vidnava na Jesenicku. Přepážka naposledy otevřela v pátek 30. listopadu. Městečko a okolí přitom patří k lokalitám s nejvyšší nezaměstnaností v Olomouckém kraji.

30.11.2018

Do betléma v Lošticích přibyl skladatel Janáček či liška Bystrouška

Hudební skladatel Leoš Janáček, liška Bystrouška a režisér František Pelcl přibyli do loštického betlému, který vybudoval a stále rozšiřuje místní řezbář Jaroslav Beneš. Dílo bude v jeho domě v Moravičanské ulici k vidění od 1. prosince od 6. ledna denně do 14 do 18 hodin.

30.11.2018

Opustili nás

Přinášíme týdenní přehled zesnulých na Šumpersku a Jesenicku

29.11.2018

Tak už je to tady! V Branné se jako první budou lyžaři prohánět na sjezdovce

Lyžařské středisko v Branné na Šumpersku zahájí v pátek lyžařskou sezonu. Vleky spustí z jesenických areálů jako první, výhodou je jeho poloha i menší rozloha.

28.11.2018

O stárnutí, suchu i tunelu pod Sedlem. Debata s hejtmanem o problémech kraje

Třetí ročník akce s názvem Setkání s hejtmanem, jejímž pořadatelem je Deník, nabídl debatu nad tématy, která tíží regionální města a obce.

27.11.2018

Zimní stadion, sáňkařská dráha. Rozvoj sportu určí komise

Ledová plocha ano, sáňkařská dráha s velkým otazníkem. Taková je situace ohledně dvou zimních sportovišť, o kterých se v uplynulých letech hovořilo v Jeseníku. Zda se budou stavět a v jaké podobě, napoví výstupy nové sportovní komise města.

26.11.2018

Deník pořádá Setkání s olomouckým hejtmanem

Debatu s hejtmanem Olomouckého kraje na témata, která region tíží, už třetím rokem pořádá Deník.

25.11.2018

Do Spolkovny jezdí lidé přes půl Moravy

Okolo velkého dřevěného stolu je živo. Ačkoli se po kopcích Zábřežské vrchoviny válí mlha a prší, do sálu v malé vesnici Crhov na Zábřežsku si v sobotu okolo třetí hodiny odpolední našla cestu dobrá desítka dětí.

25.11.2018

Zlepšíme se, říkají před zimou soukromí silničáři

Větší sněžení a důležitý tah zůstal řadu hodin neprůjezdný. Tak se na počátku loňské zimy uvedly soukromé firmy, které se premiérově staraly o zimní údržbu silnic prvních tříd.

23.11.2018

Boty si nechá opravit každý. Vydrží hodně, říká obuvník ze Šumperku

Boty skoro jako nové, přitom dobře rozšlápnuté a za dvě stovky? V malé dílně v centru Šumperku vám takové udělají. Libor Jořenek zde s kolegou provozuje opravnu obuvi. V celém Olomouckém kraji jsou už raritou.

23.11.2018

V Zábřehu budují atletický ovál

V podzimních měsících byla začala dlouho očekávaná rekonstrukce atletického oválu a zázemí pro technické disciplíny na zábřežském stadionu.

21.11.2018

Škola má v devíti ročnících čtyřicítku dětí. Přesto ji chce obec udržet

Na první pohled vypadá jako klasická vesnická škola, přesto základní škola v Rohli mezi ostatními vyniká.

20.11.2018

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Karla staršího ze Žerotína v Bludově

Na stránkách tištěných novin postupně představujeme děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

19.11.2018

Vyberte otázky, na které hejtman odpoví

/ANKETA/ Olomoucký kraj - Několik posledních dnů zbývá do tradiční akce nazvané Setkání s hejtmanem, kterou každoročně pořádá Deník.

19.11.2018

Počty nakažených klíšťaty trhají rekordy, je čas se očkovat

Pět stovek. Tolik případů lymské boreliózy evidují do konce října lékaři v Olomouckém kraji. Dosavadní bilance výskytu nebezpečné infekce je rekordní. Už nyní počet překračuje údaje z celoročních statistik z minulých let.

19.11.2018

Žádnou trafiku pro mě nečekejte, říká exstarosta Šumperku Zdeněk Brož

Když se řekne starosta Šumperku, většině lidí v regionu se vybaví Zdeněk Brož. Původní profesí pedagog stál v čele města šestnáct let a stal se tak druhým nejdéle sloužícím starostou v historii Šumperku. Zároveň byl posledních šest let za zdejší obvod senátorem.

18.11.2018

Potvrzeno. Blues Alive se dostal mezi světovou špičku

FOTOGALERIE / Jako vůbec první český držitel získal mezinárodní hudební festival Blues Alive, jehož dvacátý třetí ročník v uplynulých dnech skončil v Šumperku, nejprestižnější světové žánrové ocenění nazvané Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019.

17.11.2018

Seniorům v Šumperku slouží nový komunitní dům

Nachází se v místní části Temenice v Hrabenovské ulici. V těchto dnech se do něj stěhují první nájemníci.

16.11.2018

Pomohli Elence, teď budou Děti Dětem sportovat pro Verunku

Je to teprve pár týdnů, co dobročinná iniciativa Děti Dětem předala na olomouckém Andrově stadionu nemocné Elence Vojtkové šek v hodnotě 139 tisíc korun.

15.11.2018

Rozbitá cesta v Zábřehu "bodovala“ v celostátní anketě o Nejhorší díru

FOTOGALERIE / Jízdu jako na horské dráze si nedobrovolně „užívají“ majitelé zahrádek, garáží a několika rodinných domů v okrajové části Zábřehu. Přístupová asfaltka je plná děr a nerovností.

15.11.2018

Čepice a bundy do akce! Víkend bude chladný, rána mrazivá

Na denní teploty okolo 20 stupňů Celsia můžeme o víkendu zapomenout.

15.11.2018

Loštice jsou velmoc metrů. Ročně jich tu vyrobí pět milionů

O Lošticích se říká, že jsou metropole tvarůžků. Stejně tak by mohly nést označení velmoc metrů. Ve zdejším závodě se jich každý rok vyrobí takové množství, které odpovídá polovině počtu obyvatel České republiky.

13.11.2018

Před zábřežskými školami vlaje vlajka. Připomíná českou státnost

Symbol svého státu mají denně na očích stovky žáků, kteří navštěvují základní školy v Zábřehu. Místní radnice před trojici vzdělávacích institucí nechala instalovat stožáry s českou vlajkou.

12.11.2018

Rekonstrukce krytého bazénu v Šumperku začala

FOTOGALERIE / Uvnitř dělníci s kolečky, lopatami a sbíječkami, zvenčí rostoucí hromady suti. Tak nyní vypadá bazén v lokalitě na Benátkách v Šumperku.

11.11.2018

Na Rejvízu zvažují uzavření cest, kvůli "kůrovcovým" stromům

Omezení pro návštěvníky bude možná platit v přísně chráněné přírodní rezervaci Rejvíz v Jeseníkách. Turistické stezky lemují desítky kůrovcem napadených stromů. Podél tras stojí asi sto padesát souší, které bude podle ochranářů přírody potřeba za čas pokácet.

9.11.2018

Konec nekonečných jednání. Na zastupitelstvu v Mohelnici omezili diskusi

Mnohahodinové schůze táhnoucí se do noci. Tak v minulosti vypadala zastupitelstva v Mohelnici. Tomu by měl být konec. Většina nových zastupitelů schválila výrazné omezení diskuse. Na projevení svého názoru mají členové městského parlamentu u každého bodu tři minuty.

8.11.2018

Lidé z Hardu se domohli jen části peněz, ani ty ale nemají jisté

Jen část mezd a odstupného dostali zaplaceno bývalí zaměstnanci jesenického závodu Hard. A není vyloučeno, že i tyto peníze budou muset vracet. Firma Moravia Industry, která pracovníky a strojní vybavení závodu koupila v konkurzu, podala žaloby proti údajně neoprávněnému vyplacení peněz úřadem práce.

7.11.2018

Málo sněhu i kůrovec. Jesenická magistrála mění trasu

Měří přes sto kilometrů, běžkaře zavede do hlubokých lesů i vrcholových partií tří pohoří. Po několika letech jesenická lyžařská magistrála mění trasu. Důvodem je nedostatek sněhu i kůrovec.

6.11.2018

Nedaleko Králického Sněžníku vyrostla nová rozhledna. Takto vypadá

Panorama Jeseníků a Králického Sněžníku si mohou z nové perspektivy vychutnat návštěvníci Staroměstska. A to z rozhledny, která vyrostla mezi Stříbrnicemi a Hynčicemi pod Sušinou. Stavba pochází z dílny známého architekta Martina Rajniše. O jejím pojmenování rozhodne veřejnost.

5.11.2018

Technické služby v Jeseníku změní vedení, Roman Kalous konči

V pozici předsedy představenstva Technických služeb Jeseník (TSJ) skončí Roman Kalous. Zdejší nově zvolení zastupitelé doporučili jeho odvolání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT