Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Šumpersko

8.10.2017

Aeroplány na letišti vystřídali draci

Tolik létajících draků na jenom místě se vidí málokdy. Velký úspěch opět měla drakiáda, která se v sobotu 7. října konala na šumperském letišti. Každoročně jí pořádá aeroklub společně s volnočasovým centrem Doris. Po deštivých dnech se počasí umoudřilo a tak se na letištní ploše sešly stovky lidí. Ideálně foukal vítr a občas se ukázalo i sluníčko, ale také se přehnala přeháňka.

6.10.2017

Obnově Jeseníků pomohou evropské miliony

Obnova horských trávníků, sázení stromů či informování návštěvníků. Na tyto účely půjde do Jeseníků do roku 2023 třiadvacet milionů korun z evropských fondů.

6.10.2017

Na Pradědu napadl první sníh

FOTO / První sníh letošního podzimu se snesl v noci na dnešek na nejvyšší horu Moravy a Slezska – Praděd.

6.10.2017

2. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku. 

5.10.2017

Vítr shodil stromy na cesty i trať, u Hanušovic zastavil vlaky

Předpovědi meteorologů se vyplnily a do Olomouckého kraje ve čtvrtek dorazil silný vítr.

5.10.2017

Na burze práce žáky lákali opraváři i vojáci. Podívejte se

Zástupy školáků, kteří se už zanedlouho budou rozhodovat o svém budoucím profesním zaměření, proudily ve čtvrtek 5. října do šumperského domu kultury. Konala se zde každoroční Burza práce, na které se prezentovali střední školy, učiliště i zaměstnavatelé. Třída osmáků například dorazila až z Loštic.

5.10.2017

Lidé už mohou zasílat nominace na Ceny města

Radnice vyhlašuje Ceny města Šumperka za rok 2017. Lidé se mohou zapojit od 1. října do konce roku a zasílat své návrhy na ocenění jednotlivců, kolektivů či firem, vybírat lze z různých oblastí. Zasláním nominace se navrhovatelé automaticky zařadí o slosování o vstupenky na tuto prestižní akci.

5.10.2017

Podesní opustí poslední zelenomodrobílý motorák

Poslední z vlaků, které do loňského prosince přepravovaly cestující na trati ze Šumperku do Koutů nad Desnou, se s touto podhorskou železnicí rozloučí.

4.10.2017

Středoškoláci v kraji volili: 1. Piráti, 2. Babiš, 3. Okamura

Kdyby to záviselo na středoškolácích, volby do poslanecké sněmovny by vyhráli Piráti. V Olomouckém kraji je volilo 22,16 procent studentů gymnázií, středních odborných škol a středních odborných učilišť.

4.10.2017

Kabelkový veletrh v Šumperku táhnul, přinesl téměř 25 tisíc korun. Děkujeme

Tisíce kabelek a tašek našly nové majitelky i majitele, díky nim a všem dárcům těchto módních doplňků se v Šumperku ve středu podařilo utržit téměř 25 tisíc korun. Ty pomůžou nemocným dětem, jejich rodinám i organizacím věnujícím se hendikepovaným.

4.10.2017

Opilá lékařka na Zábřežsku ordinovala i řídila

Případem lékařky, která opilá ordinovala v malé obci na Zábřežsku, se zabývají policisté. Oznámení o doktorce, která zjevně nebyla v kondici, policie přijala 27. září dopoledne.

3.10.2017

Studenti střední zdravotnické školy mají odvoleno. Hodně táhli Piráti

Během prvního dne studentských voleb dali hlas svým favoritům do poslanecké sněmovny i studenti a studentky olomoucké Střední zdravotnické školy Emanuela Pöttingav Olomouci.

2.10.2017

V celém Vegas vládne smutná nálada, říká rodačka z Prostějova

"Celé Vegas je smutné, všichni jsou k sobě milí". To jsou slova Andrey Hostalek, která v největším městě státu Nevada, jež se v pondělí stalo dějištěm nejhorší masové vraždy v historii USA, žije s partnerem a dvěma dětmi. Rodačka z Prostějova odešla do Las Vegas kdysi za prací a už tam zůstala.

2.10.2017

Radniční věž skrývala historické artefakty. Podívejte se

Historické mince, bankovky, noviny nebo pamětní zápis skrývala makovice věže jesenické radnice. Historické artefakty spatřily světlo světa po 41 letech. Z výšky byly sneseny v pondělí 25. září u příležitosti výročí 750 roků města.

2.10.2017

Zámek v Rudě po čtvrtstoletí otevřel. Chystají se tam byty i galerie

Výjimečnou příležitost navštívit běžně nepřístupnou památku měli lidé v sobotu 30. září. Po čtvrtstoletí mohli vstoupit do prostor zámku v Rudě nad Moravou. Objekt koupil nový majitel. V budoucnu by měla budova sloužit pro nájemní bydlení a turistům.

2.10.2017

Jak pomoci kraji? Lídry stran jsme vzali společně autobusem

Během posledního měsíce před volbami představí Deník lídry regionálních kandidátek stran, které po volbách mají největší naději, že budou rozhodovat o budoucnosti naší země. A odvezeme je za vámi do míst, kde se nežije nejlépe. Chceme ukázat místa, která potřebují pomoct.

1.10.2017

Radim Sršeň, lídr Starostů a nezávislých ON-LINE. Ptejte se

Radim Sršeň, starosta Dolních Studének na Šumpersku je volebním lídrem Starostů a nezávislých za Olomoucký kraj.

30.9.2017

Uprostřed nové cyklostezky v Jeseníku roste strom

Novou stezku podél řeky Staříče využívají několik dní cyklisté a pěší v Jeseníku. Zhruba čtvrtkilometrový úsek by nebyl ničím zvláštní, pokud by v polovině trasy nestál uprostřed cesty vzrostlý strom.

29.9.2017

Soutěžíme O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017. 1. kolo

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku. 

28.9.2017

Šance pro vás. V Šumperku se bude konat burza práce

Volná pracovní místa ve strojírenství, elektrotechnice, potravinářství o dalších oborech nabídnou zájemcům na 3. ročníku Burzy práce a vzdělání Šumperk významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale i vzdálenějších regionů. A chybět nebudou ani zástupci středních a vysokých škol. Akce se bude konat ve čtvrtek 5. října od 9 do 17 hodin v šumperském domě kultury. Na její organizaci se spolupodílí Úřad práce, Svaz průmyslu a dopravy a okresní hospodářská komora Šumperk.

28.9.2017

Babí léto je tady. Vydrží až do neděle

Skoro jasno nebo polojasno a teploty do dvaceti stupňů avizují meteorologové ve své předpovědi pro Olomoucký kraj na nadcházející víkend.

28.9.2017

Pracovníci jesenického Hardu dostávají výpovědi, firma končí

Závod Hard v Jeseníku vyrábějící ocelové konstrukce končí. Je součástí zadlužené společnosti Vítkovice Power Engineering (VPE) a nepodařilo se jej prodat novému majiteli. Zhruba sto padesát jeho zaměstnanců dostane výpověď.

28.9.2017

Oblíbená soutěž O nejkrásnější svatební pár Deníku startuje už v pátek

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna.

27.9.2017

V Jeseníku budou mít první světelnou křižovatku

Provoz na první křižovatce v Jeseníku budou řídit semafory.

26.9.2017

Nepropásněte ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Jeseník

  Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje třetím dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků.

26.9.2017

Jeseníky skrývají poklad. Velké zásoby vody

Oblast Jeseníků skrývá velké zdroje podzemní vody. Odhalil to výzkum České geologické služby. Životodárná tekutina z horských regionů by tak mohla zásobovat Hanou, kde se v některých lokalitách odběry blíží možnostem přírodních zdrojů.

26.9.2017

Šumperský tatér má zákazníky až z Afriky

Vytváří realistické obrazy na lidské kůži, ale zároveň říká, že musí být dobrý psycholog. To je špičkový tatér, kterému všichni říkají Chozé.

25.9.2017

Spor o novou fabriku v Zábřehu hned tak neskončí

Spor, mezi společností Wanemi a městem Zábřeh o stavbu nové fabriky hned tak neskončí. Přitom se vleče už sedm let. Nyní bude o projektu administrativně rozhodovat stavební úřad v Šumperku.

25.9.2017

Mňamky, nebo blafy? Jaké máte zkušenosti se školními jídelnami?

V jídelníčku zelenina, mléčné výrobky, ryby, luštěniny, bezlepkové potraviny a regionální produkty. A jako doplněk k obědu raději ovoce než sladkosti. Takový je dnes trend ve školních jídelnách. Na Šumpersku a Jesenicku jsou ale i jídelny, kde dětem nechutná.

24.9.2017

Škola slavila kulaté narozeniny, med šel na dračku

Plno lidí zavítalo v sobotu 23. září na oslavy 150. výročí Střední odborné školy v Zemědělské ulici v Šumperku. Zájem byl především ze strany bývalých absolventů školy, pro které pedagogové připravili komentované prohlídky i další program. Například bylo možné nahlédnout do míst, které jsou jinak pro veřejnost nepřístupná. Touto atrakcí je především sklep, který je pozůstatkem tehdejší temenické tvrze. Kdysi jí vlastnil vladycký rod Odkolků z Oujezdce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení