Holky mají muziku v krvi již od dětství. Sestry Markéta a Magdalena Adamcovy pochází z hudebnické rodiny. Vzešly z A.M.Úletu, kapely svých rodičů. Zpočátku vystupovaly jako duo, v roce 2017 se k nim přidala Kristýna Rozsívalová, která vzešla z mohelnické skupiny Vodníci.

Holky se blíže poznaly v roce 2015 na muzikantském táboře v Lipnici nad Sázavou, tam se zrodily první myšlenky na vlastní kapelu. Od té doby si prošly několika fázemi od coverů (převzatých písní) až k vlastní české tvorbě.

„Ta dnes výrazně převládá, ale vznikají i první anglické texty,“ potvrzuje Magdaléna, která si zamilovala studium jazyků a své dovednosti vkládá právě do skládání textů.

| Video: Youtube

Ke konci září loňského roku kapela oslavila pět let svého působení. Na poslední kulturní akci vzpomínají fanoušci dodnes.

„Byla sobota 26. září 2020, kdy měla celá akce proběhnout ve vnitřních prostorách moravičanské sokolovny. Všechno se připravovalo půl roku dopředu, ale každým zářijovým dnem přibývaly další a další vládní omezení. Nastala nepříjemná situace, zda celou akci zrušit nebo nějak přeplánovat,“ vzpomínají členky kapely.

Tři dny před koncertem pořadatelé přesunuli akci do venkovního areálu sokolovny. I přes nepříliš příznivé počasí dorazila spousta fanoušků, kteří chtěli pětileté výročí The Addams Sisters oslavit. Kromě oslavenkyň vystoupily na pódiu hostující skupiny O5aRadeček, Petr Bende, A.M.Úlet a holandská kapela Svatá Voda.

Narozeniny za pět minut dvanáct

Akce byla velice úspěšná, bohužel do dnešních dní skutečně poslední kulturní událost v celém kraji. Následující dny nastala přísnější vládní omezení a nebylo možné se scházet na kulturních akcích. Oslava tak proběhla za vteřinu dvanáct.

„Kromě hudby nás spojuje cestování. Společně se jezdíme inspirovat do evropských i mimoevropských zemí,“ potvrzuje Markéta, která je vášnivou cestovatelkou.

Skvělým zážitkem byl například busking (živé pouliční hraní) v chorvatské Pule. V zahraničí se také dívky inspirovaly hudebníky, kteří v době pandemie živě koncertovali z balkonů, střech, oken, venkovních pergol a teras svých domů pro nadšené publikum zavřené v karanténní kleci, aby muzika dále žila. Proto společně s kapelou A.M.Úlet uspořádaly Koncert pro otevřená okna, poprvé na velikonoční neděli a naposledy v adventu v uplynulém roce.

„Je důležité být v pravidelném kontaktu především s místním publikem v našem regionu,“ poznamenává Kristýna.

Nezahálí ani v době covidové

Přestože doba nepřeje kulturním akcím, holky z The Addams Sisters nezahálí. Namísto původního festivalu KOULEfest se uskutečnil KOULEstream, který byl vysílán online ze zábřežského studia TA Musica. Zde vystoupily společně s českým muzikantem Voxelem. Dívčí skupina je rovněž aktivní na sociálních sítích a webech: Facebook, Instagram, YouTube, Spotify a Bandzone. Za zmínku jistě stojí nově vydaný videoklip k písni Princ dvojí krve.

Rok 2020 byl pro The Addams Sisters velmi úspěšný. Vyhrály soutěž „Objev roku 2020 Rádia Haná aneb hledáme nové Radečky“ pořádanou společně se šumperskou kapelou O5 a Radeček. Aktuálně koncerty nemohou probíhat, The Addams Sisters však díky vítězství v soutěži intenzivně zkouší a nahrávají novinky ve studiu TA Musica.

Autor: Tomáš Adamec