Díky teplé zimě letos provoz začíná podstatně dříve než v minulých letech. Tuto adrenalinovou letní atrakci loni navštívilo kolem deseti tisíc lidí.

„Letos vylepšujeme boby, do kterých instalujeme nové opěrky, což bude bezpečnější a hlavně pohodlnější," řekl majitel areálu Kaste v Petříkově František Kaštyl, který doufá, že provoz bobové dráhy zmírní ztráty z letošní nevydařené lyžařské sezony.

„Touhle dobou jsme tu ještě mívali dost sněhu a lyžovalo se. Letní dráhu jsme většinou otevírali až v květnu," dodal František Kaštyl.

Dráha, na níž boby po kovové kolejnici sviští až čtyřicetikilometrovou rychlostí, měří téměř kilometr. Jezdce čeká patnáct zatáček, tři terénní zlomy, to vše na trase se stometrovým převýšením.

Atrakce je ale poměrně bezpečná, rychlost lze lehce regulovat a boby snadno ovládají i děti. I provoz bobové dráhy je ale závislý na počasí, jezdit se nedá, pokud prší.

„Do půlhodiny po dešti je ale možné atrakci zprovoznit. Máme již speciální technologii, takže vše rychle vysušíme," zmínil František Kaštyl.

Malí i velcí hosté v areálu mohou vyzkoušet pod dohledem instruktora také lukostřelbu, která má své místo u spodní hranice bobové dráhy.