Oddělení pasů se nejdříve zavře 18. listopadu, kdy úředníci nebudou přijímat žádosti o vydání e – pasů a ani hotové doklady předávat. Podobné omezení nastane také v prosinci

„Poslední dnem pro podání žádosti o e-pas je pondělí 19. prosince 2011. Posledním dnem pro předání vyhotoveného e-pasu je pátek 23. prosince 2011,“ informovala vedoucí správního oddělení šumperské radnice Olga Breitzetelová.

Pokud se týká občanských průkazů, o doklad stávajícího typu je možné žádat do 14. prosince, pak se již další žádosti přijímat nebudou a zájemci o nový občanský průkaz mohou na městský úřad přijít až 2. ledna. To se již ale bude vydávat zcela nový typ průkazu, pro který žadatel nebude potřebovat fotografii ani vyplněnou žádost.

„Podobně jako u pasů bude žadatel o nový občanský průkaz vyfotografován na místě a také žádost se bude vyplňovat elektronicky,“ uvedla úřednice šumperského městského úřadu Inge Kranichová

Žádosti o nové doklady se vyřizuje Městský úřad Šumperk se sídlem na ulici Jesenická 31. Bližší informace poskytne Jaroslava Zatloukalova telefonicky na 583 388 120 a na e-mailu jaroslava.zatloukalova@sumperk.cz.