VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alej v Jeseníku má titul, nová rozhledna o něj bojuje

Co se děje za humny aneb Krátce ze Šumperska a Jesenicka

14.1.2017
SDÍLEJ:

Nová rozhledna Bukovka na Předním Bukovém kopci nad RapotínemFoto: DENÍK/Petr Krňávek

Strážníkům chtějí asistovat i vysokoškoláci

Jeseník – Strážníkům v Jeseníku by měli brzy pomáhat asistenti prevence kriminality. Na čtyři pozice se ke konci prosince hlásila desítka uchazečů. „Oproti Šternberku nebo Šumperku se nám hlásí nepoměrně více lidí. Jsou mezi nimi středoškoláci i jeden vysokoškolsky vzdělaný člověk," řekl ředitel Městské policie Jeseník Miroslav Táborský.

Úkolem asistentů bude zejména pracovat s problémovými lidmi ve městě. Měli by je odradit od jednání, které by pak jako přestupky museli řešit strážníci. Ze čtyř asistentů má být jedna žena. Ta se zaměří na děti. „V Jeseníku se zhušťuje doprava, měla by děti provázet na vycházky, do parků a podobně," dodal ředitel Táborský.

Zahájení práce asistentů závisí na tom, kdy na jejich místa získá samospráva dotaci. Superhrubá mzda asistenta se bude pohybovat okolo osmnácti tisíc korun. (pek)

Jesenická alej uspěla v anketě

Jeseník – Alej nářků ve Smetanových sadech v Jeseníku se stala Alejí roku 2016 v Olomouckém kraji. Stromořadí získalo nejvíce hlasů veřejnosti, konkrétně 211. V celore­publikovém pořadí se umístilo na osmém místě z dvaapadesáti nominovaných.

Alej nářků stojí podél řeky Bělé. Tvoří ji jedna, místy dvě řady stromů, zejména buků. Nejstarší exempláře jsou staré 190 let. Alej nechal vysadit v roce 1827 továrník a starosta města Josef Raymann. Bylo to v době, kdy ve městě propukl hladomor. Vysazením aleje a založením přilehlého parku se pokoušel zmírnit důsledky krize.

Cílem ankety je mapovat historické aleje, ale také přiblížit jejich příběhy nebo upozornit na význam stromořadí v krajině. Řadu alejí vedoucích podél silnic nechávají správci komunikací v posledních letech vykácet. (pek)

V Žulové funguje bytová poradna

Žulová – Poradnu pro lidi v bytové nouzi zřídili v Žulové. Nachází se na Mariánském náměstí, otevřena je od pondělí do čtvrtku vždy od 8 do 16 hodin, ve středu až do 18 hodin. Trojice preventistů pomůže lidem žijícím v mikroregionu Žulovsko s tvorbou rodinných rozpočtů, řešením problémů s dluhy či zpracováním a vyjednáváním splátkových kalendářů. Služba je bezplatná. (pek)

Proberou budoucnost rybníků

Uhelná – Budoucnost obecních rybníků bude tématem Hovorů u plotu, které se uskuteční ve středu 18. ledna v zasedací místnosti klubu obce Uhelná. Diskusní večer začíná v 17 hodin. (pek)

Firma zaplatila dětské hřiště

Supíkovice – Firma Touax, která působí v Supíkovicích, věnovala místní samosprávě sto tisíc korun. Ty poslouží na úhradu nákladů spojených s výstavbou dětského hřiště v místní části Kolonky. Firma Touax vyrábí obytné kontejnery. Je jedním z největších zaměstnavatelů na Jesenicku. (pek)

Skauti zvou do svých kluboven

Zlaté Hory – Den otevřených dveří pořádají v sobotu 14. ledna ve svých klubovnách zlatohorští skauti. Lidé budou moci navštívit klubovnu skautů a vlčat na Dřevěnce v zahrádkářské kolonii i klubovnu světlušek a skautek v budově ZUŠ v Nádražní ulici. Akce se koná od 14 do 17 hodin. (pek)

Na Jesenicku nově třídí odpad

Jesenicko – Změny ve třídění odpadů platí od nového roku na Jesenicku. Do modrých kontejnerů nyní patří pouze papír a karton. Do žlutých nádob mohou lidé odhazovat kromě plastů nově také nápojové obaly, takzvané tetrapaky, a kovy. Změna se týká kontejnerů, které obhospodařují Technické služby Jeseník. (pek)

Rozhledna nad Rapotínem bojuje o titul

Rapotín – O vítězství v anketě Rozhledna roku bojuje nově postavená rozhledna Bukovka u Rapotína. O vítězi rozhodne veřejnost v e-mailovém hlasování. Kdo chce rapotínskou vyhlídkovou věž podpořit, do předmětu elektronické zprávy na adresu rozhledna-anketa@centrum.cz musí uvést číslo šest. Hlasování končí 31. ledna 2017. Anketu pořádá Klub přátel rozhleden. Celkem do ní nominoval šestici nových vyhlídek. (pek)

Obec lidi seznámí s protipovodňovou ochranou

Vikýřovice – Ochranu proti povodním připravuje obec Vikýřovice. Lidé se budou moci s připravovaným záměrem seznámit na prezentaci, která se uskuteční ve středu 18. ledna v restauraci Pod Trámky ve Vikýřovicích. Akce začíná v 16 hodin. (pek)

Autor: Petr Krňávek

14.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 18 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - ŠUMPERK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě ŠUMPERK. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na akrajcova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště šumperk, Temenická, č.p. 2166, 787 01 Šumperk 1. Informace: Andrea Krajčová, +420 416 856 370.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 20 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Dělník/dělnice ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dělník/dělnice do výroby (vrtání, závitování, broušení), hlavní pracovní poměr - strojní zaměření. Práce na ranní směnu dle domluvy., Kontakt: e-mailem - životopis, telefonicky.. Pracoviště: Bytoservis morava, s.r.o. - prac., Žadlovická, č.p. 69, 789 83 Loštice. Informace: Jiří Hroch, +420 603 713 876.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 35 000 Kč

Ostatní řídící pracovníci v oblasti vzdělávání Ředitel/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - termín přihlášek do 23.7.2018, Předpoklady uchazeče:, - vzdělání a související podmínky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, - praxe dle § 5 odst. 1 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně , některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, - znalost školských předpisů a problematiky řízení daného typu školy, - občanská a morální bezúhonnost, - dobrý zdravotní stav, - znalosti v oboru a praxe v dané oblasti vítány., Obsahové náležitosti přihlášky:, - úředně ověřené kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (včetně vysvědčení o státní závěrečné zkoušce), - doklad o průběhu všech dosavadních zaměstnání formou čestného prohlášení uchazeče s uvedením přesného časového přehledu a funkčního zařazení (opatřený datem a podpisem uchazeče), - strukturovaný životopis (opatřený datem a podpisem uchazeče), - koncepce rozvoje školy v rozsahu maximálně 4 stran strojopisu (opatřený datem a podpisem uchazeče), - výpis z evidence rejstříku trestů (ne starší než 3 měsíce) nebo doklad o jeho vyžádání, - originál lékařského potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce ředitele (ne starší než 3 měsíce)., Předpokládaný nástup do funkce 1.9.2018 , Termín podání přihlášek: do 23.7.2018 do 14,00 hod., Písemné přihlášky (s uvedením kontaktní adresy, e-mailové adresy a čísla telefonu) včetně požadovaných náležitostí zašlete na adresu: , Město Jeseník, Masarykovo nám. 1/167, 790 01 Jeseník. , Obálku označte heslem:, "Neotvírat - konkurzní řízení na pracovní místo ředitele/ky Mateřské školy Karla Čapka Jeseník". Pracoviště: Mateřská škola k. čapka, Karla Čapka, č.p. 353, 790 01 Jeseník 1. Informace: Helena Machová, +420 584 498 128.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 25 000 Kč

Hlavní účetní Hlavní účetní společnosti. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Komplexní práce spojená s vedením podvojného účetnictví holdingu výrobně-obchodních společností s výrazným zaměřením na export. Zpracování daňových přiznání, kontrolních hlášení, ročních závěrek. Vedení teamu účetních, komunikace s auditory, finančním úřadem apod., 1 směna od 6-14 hodin., Požadavky:, Perfektní znalost podvojného účetnictví a daňové problematiky, Zkušenosti s vedením teamu, Chuť do práce, zodpovědnost., Nabízíme:, Zaměstnanecké benefity, bonusy, služební telefon., Kontakt:, e-mailem.. Pracoviště: Dk mont s.r.o., 789 85 Mohelnice. Informace: Helena Staňková, +420 604 715 584.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Letní dny Loučné 2018
27

Loučná žila zábavou

Sulko zahájilo přípravu prohrou, od juniorky Dukly schytalo šestku

Fotbalisté Zábřehu odstartovali přípravu na novou sezonu přátelským utkáním proti juniorskému týmu Dukly Praha. Na neutrálním hřišti v Ústí nad Orlicí padli v sobotu vysoko 0:6.

Mladí sportovci pomáhají, hráli pro nemocnou Elenku

Dobročinná iniciativa DĚTI DĚTEM i letos v létě pomáhá tam, kde je to třeba. Už v červnu se rozběhl blok akcí nazvaný Hrajeme pro Elenku. Začínající sportovci si užili spoustu zábavy a zároveň udělali dobrý skutek.

AKTUALIZOVÁNO

Autobus u Šternberka narazil do stromu, jedenáct zraněných

FOTO Z MÍSTA / Jedenáct zraněných si vyžádala havárie linkového autobusu v Hraničných Petrovicích nedaleko Šternberka na Olomoucku.

Rekonstrukce bazénu by mohla začít v půli prázdnin

Úřad na ochranu hospodářské soutěže zamítl návrh na přezkum postupu Podniků města Šumperka (PMŠ) ve výběrovém řízení na rekonstrukci krytého bazénu v Šumperku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT