Účastní se ho sociální pracovníci, lékaři i úředníci ze živnostenského úřadu. Společně budou působit na podnikatele a zaměstnance v oblasti gastronomie a zábavy, aby mladým lidem nenalévali, neprodávali cigarety a neumožnili hrát na automatech. Zákon sice hovoří jasně o zákazu, ale realita je zcela jiná. Řada hostinských raději přivře oči nad věkem zákazníka, než by přišla o zisk. A opatřit si láhev alkoholu pro většinu teenagerů nepředstavuje žádný problém.

„Řada projektů z oblasti prevence se zaměřuje na užívání netolerovaných drog, jako jsou taneční drogy nebo pervitin. Bohužel se přivírají oči nad dalšími závislostmi, které u mladých lidí zdomácněly, což jsou tabákové výrobky a alkohol. Věk konzumentů se stále snižuje a informace o opilých čtrnáctiletých dětech a desetiletých s cigaretami dnes už nikoho nepřekvapí,“ vysvětlil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň, proč se policie rozhodla zahájit kampaň proti alkoholu u mladistvých.

Na poslední říjnový týden jsou naplánovány semináře pro provozovatele heren a restaurací. Ti budou o zákonech a rizicích v souvislosti s alkoholem řádně poučeni. Nakonec policie připravuje rozsáhlou kontrolu. Obdobný projekt již začátkem roku připravili policisté v Brně, výsledky by měl ale přinést až po delší době.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika