Kvůli altánu se městský parlament vášnivě dohaduje již sedm let, nikdy se nepodařilo dojít ke shodě.

Ještě nedávno to vypadalo, že město nechá lehkou konstrukci v parku postavit. Jenže zastupitelům se žádný z předložených návrhů nelíbil.

Někteří se také domnívají, že schválená částka jeden a půl milionu korun je za malou stavbu zbytečně vysoká.

„Zjistili jsme, že se nyní veřejnost přiklání k názoru nový altán nebudovat," konstatoval místostarosta Tomáš Spurný a poukázal na nedávnou instalaci podobné drobné stavby v parku u Barborky.

Nový altánek v Jiráskových sadech vandalové stačili během krátké doby poničit, navíc ho vyhledávají bezdomovci i narkomani.

Demolice stále terčem kritiky

Starý hudební pavilon ve Smetanových sadech nechalo město zbourat před dvěma lety, přestože stovky lidí za jeho zachování podepisovaly petici.

Demolici řada z nich dodnes kritizuje a míní, že se měl raději opravit. „Zboural se proti vůli většiny občanů," konstatoval iniciátor petice Slavomír Bušina.

Uvolněná plocha zůstane pouze zatravněná, zastupitelé se už k letitým dohadům nechtějí vracet s tím, že o stavbě v příštím volebním období mohou rozhodnout jejich nástupci.

Revitalizace Smetanových sadů trvala několik let, během nichž se podařilo obměnit zeleň, upravit chodníky i cesty a vybudovat dětské hřiště.