Spolek Artibi, který dřevěné sochy andělů již několik let osazuje na louce u svatého Michala, hodlá projekt pojmout ve velkolepějším stylu než dosud.

Na tradiční letní sochařské sympozium chce přizvat i účastníky ze zahraničí a také hodlá návštěvníkům nabídnout atraktivní kulturní program.

„Akce tak získá nadregionální význam,“ uvedl Tomáš Wurst ze spolku Artibi.

Spolek pro tento účel požádal šumperskou radnici o mimořádnou dotaci 150 tisíc korun, kterou zastupitelé odsouhlasili. Další finance řezbáři chtějí získat od Olomouckého kraje.

Dřevěné plastiky nadpozemských bytostí ale nezdobí jen louku v Rejcharticích. Nacházejí se také v příměstském lese na trase mezi Šumperkem a Rejcharticemi, kudy vedou takzvané andělské stezky. I na nich budou sochy z dílny spolku Artibi přibývat. Nově si je budou lidé moci prohlédnout u objektu bývalé trafostanice, která se nachází u frekventované turistické cesty u lomu nad Tulinkou.

Lavičky a infocedule

„Na úpravu prostoru je zpracována studie, počítá se umístěním laviček z masivního dubového dřeva. Do objektu trafostanice budou osazeny sochy andělů a vznikne tak jedinečné odpočinkové místo. Přibudou zde také informační tabule,“ uvedla mluvčí radnice Olga Hajduková. Vše by mělo být hotové letos na podzim.

Poprvé se sochy andělů objevily v Rejcharticích v roce 2013. Tehdy řezbáři Romana Krestýnová, Marek Suchan, Tomáš Wurst, a Jiří Račák za pomoci místních nadšenců nadpozemský depozitář začali budovat. Od té doby každý rok vzniká několik nových soch.