1. Co byste pasoval(a) událostí letošního roku?
2. Co naopak očekáváte, že Vám přinese nový rok?
3. Dáváte si novoroční předsevzetí? Jak se Vám je daří plnit?

Veronika Pompeová, finalistka MISS ČR, Jeseník

1) Událostí roku byl pro mě určitě finálový večer MISS ČR. Ocitla jsem se v jiném prostředí, v nové roli. Každopádně za tyto zkušenosti jsem ráda!
2) Jsem optimista. Doufám, že rok 2008 prožiju ve zdraví a spokojenosti. Jsem zvědavá na nové příležitosti i překážky.
3) Předsevzetí si nikdy nedávám. Co chci na sobě změnit, můžu udělat v průběhu roku.


Kateřina Bačevská, podnikatelka, předsedkyně OR ODS, Loštice

1) Událostí roku pro mě bylo jednoznačně 1. září, kdy šla naše druhá dcera Andrea do první třídy.
2) Bojím se mít velká přání, abych nebyla zklamaná. Bude mi stačit, když lidi kolem mě budou zdraví, spokojení a nevyskytne se žádný závažnější problém.
3) Vždycky se snažím věřit, že nový rok bude lepší. S manželem se vždy domluvíme, co v následujícím roce vybudujeme, vylepšíme a podle možností se to potom snažíme realizovat. Zdeňka Daňková, ředitelka Městské knihovny, Šumperk 1) Letos těch velkých událostí bylo opravdu mimořádně hodně. Mojí soukromou událostí roku ale je určitě narození vnoučka Tobiáše. V zaměstnání pak zahájení prací na projektu rozšíření prostor pro městskou knihovnu. Bude to běh na dlouhou trať, než se dočkáme, ale po dlouhé době se podařilo začít, a získat tak do budoucna nějakou perspektivu. 2) Jistě mě čeká hodně úkolů, drobných radostí i starostí, dnů vydařených i těch, po kterých nic moc není. Tak jako ostatně každý rok. Uvidíme, co převáží, přeji si spíš ty dobré zprávy, stejně jako většina z nás.
3) Novoroční předsevzetí si nedávám. Spíš plánů, těch mám v novém roce vždy dost, doufám, že alespoň některé z nich vyjdou.

Luděk Hanák, oděvní výtvarník, Mohelnice

1) Ono se letos nic tak zásadního neudálo. Snad jen klasická dovolená s přítelkyní, která z časových důvodů nebyla několik let. No a říjnová pracovní návštěva Petrohradu spojená s módní přehlídkou ve Smolném paláci, která ve mně zanechala hluboký dojem, tak jako následná prohlídka památek. 2) V novém roce neočekávám zásadní změny. Hlavní a nejdůležitější je, abychom byli já i celá rodina zdraví, a pak by mělo všechno jít, tak jak má a doteď jde. Právě proto, že se tak jako i v jiných letech najdou nové výzvy, které je potřeba zdolávat, je nutné být plný zdraví a síly.
3) Novoroční předsevzetí si nedávám a nový rok skoro neslavím. Měnící se letopočet ve mně vyvolává spíše opačný dojem. A jak už bylo řečeno, na Nový rok si popřejeme hlavně zdraví a další úspěšný rok.

Věra Kovářová, výtvarnice, Rejchartice

1) Myslím, že víc než jedna bombastická událost může náš život ovlivnit mnoho drobných. Na některých se můžeme sami podílet nebo je dělat pro druhé.
2) Já spíš doufám, že mne nepřepadne nic neočekávaného.
3) Předsevzetí si nedávám, jen bych sobě i všem přála: Každý den odvahu!

Jaroslav Žváček, velitel stanice hasičů, Šumperk

1) Jednou z nejdůležitějších společenských událostí je to, že Karel Gott získal Zlatého slavíka. Kromě toho jsem rád, že celá rodina je zdravá.
2) Zlatého slavíka pro Karla Gotta a zdražení. To očekávám. Jinak se nechám překvapit.
3) Když už musí být nějaké předsevzetí, tak si dávám, že nebudu kouřit. A daří se mi je plnit, neboť jsem nekuřák.

Petr Častulík, zástupce ředitele policie, Jeseník

1) Úspěšnou obhajobu rigorózní práce na Univerzitě Palackého, kariérní růst a první krůčky mé dcery.
2) Náročné plnění úkolů souvisejících s reformou Policie ČR a mého novoročního předsevzetí.
3) Nedávám, letos ale na základě „manželčina doporučení“ udělám výjimku. Hodně jsem se věnoval pracovním povinnostem na úkor rodiny, takže musím trochu srovnat skóre.

Miroslav Marek, podnikatel, cechmistr Cechu přátel pátého ročního období, Mohelnice

1) To by mohlo být přijetí dcery na studium germanistiky na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Co se týče společenského života, tak to bylo moje oznámení, že 30. dubna 2008 končí funkční období cechmistra Miroslava I.
2) Očekávám, že nový cechmistr, na rozdíl od dosavadního, bude na radnici a v jejím vedení velmi oblíben.
3) Ne, protože každým pondělím se snažím dělat něco jinak a ve skutečnosti je to taky úplně jinak, a tak kličkuji celý rok.

Tereza Neubauerová, mluvčí Policie České republiky, Jeseník

1) Určitě to je nástup mého syna do první třídy.
2) To se nechám překvapit.
3) Musím se přiznat, že plnění novoročních předsevzetí mi nikdy nešlo, a proto si je raději ani nedávám.

Renata Slavotínková, ředitelka SOŠ, Šumperk

1) Nestalo se letos nic tak výjimečného co by ovlivnilo můj osobní život či život v mém okolí. Je běžné, že jednou je člověk dole, jindy nahoře. Těch pádů naštěstí letos tolik nebylo.
2) Kdo ví? Osmička na konci bývá pro nás osudová. Jinak očekávám opět plno pracovních zážitků ve školním i v rodinném životě.
3) Novoroční předsevzetí si nedávám, považuji je za předem nesplněná přání.

René Sviderski, ředitel divadla, Šumperk

1) Můj odchod z Národního divadla v Brně do Divadla Šumperk.
2) Mnoho práce a ještě víc kilometrů za volantem.
3) Předsevzetí si nedávám, vím, že bych je nesplnil.