Po pětitýdenním provozu dostalo centrum stopku nejprve v říjnu. Druhou mu pak po krátkém fungování během předvánočního rozvolnění vystavila vládní opatření v pátek 18. prosince.

Podniky města Šumperka tak už téměř čtyři měsíce udržují zařízení v úsporném režimu. Po rozvolnění jsou v krátké době schopny znovu spustit provoz.

Na suchu je v současnosti malý dětský bazén a vířivka, naopak velký pětadvacetimetrový bazén je stále plný vody. Zakrývají ho fólie snižující výpar z vodní plochy. Klimatizace a vzduchotechnika tak mohou jet v ekonomickém režimu.

„Díky těmto opatřením jsme schopni rychle naskočit do provozu, stačí pouze odkrýt fólii a ohřát vodu na požadovanou teplotu. Napuštění dětského bazénu a vířivky a příprava wellness - saunového světa je otázkou několika málo dnů,“ řekl ředitel Podniků města Šumperka Miroslav Pospíšil. Venkovní nerezový bazén s protiproudem a vlnovou skluzavkou byl již na podzim zčásti vypuštěn a zazimován.

Šumperské aquacentrum ve středu 21. dubna 2021

Stoprocentní mzda

Z důvodu překážky v práci na straně zaměstnavatele jsou nyní téměř všichni z dvaceti pracovníků aquacentra doma. Díky programu Antivirus A+ dostávají plnou mzdu.

„Spadáme do provozů zavřených nařízením vlády, takže nám stát každý měsíc kompenzuje ze sta procent náklady na mzdy. Čerpáme rovněž podporu z výzvy covid gastro uzavřené provozovny, kdy dostáváme na každého zaměstnance čtyři sta korun na uzavřený den, a také z programu covid nájemné. To nám pomáhá pokrýt režijní náklady,“ vysvětlil ředitel Podniků města.

Otázkou zůstává ušlý zisk. Ten lze těžko odhadnout, protože celý měsíc bez přerušení bylo aquacentrum v provozu pouze v září. První měsíc si nový bazén a wellness vyzkoušelo 6187 plavců a vyznavačů saunování. Průměrná denní návštěvnost tak činila dvě stě šest lidí, celkové tržby byly necelých 780 tisíc korun.

„Kdy opět otevřeme, to je věštění z křišťálové koule. Jakmile k tomu dojde, lze předpokládat, že bude nutné omezit počet návštěvníků. S tím počítáme, stejně jako se zajištěním všech preventivních a hygienických opatření,“ dodal Miroslav Pospíšil.