Mikroregion chce z evropských peněz, které natečou do Regionálního operačního programu střední Moravy, získat 588 milionů korun. Největší balík přitom chce Jeseník. Hned dvě stě milionů korun požaduje město na welness centrum, které by mělo vyrůst na místě zastaralého koupaliště.

„Debata byla hodně bouřlivá. Nakonec jsme se dohodli, že za podpory celého mikroregionu se budeme s našim projektem ucházet v integrovaném rozvoji cestovního ruchu. Vždyť chceme vytvořit top zařízení, které bude sloužit celému mikroregionu a mít i nadregionální dopad,“ řekl místostarosta Jeseníku Jiří Staňa (SZ). Stranou nezůstala ani Lipová – lázně, která chce multifunkční sportovní zařízení s bazénem a vířivkami za sto milionů korun. O podporu ostatních obcí nepřišla ani Česká Ves, která nutně potřebuje zmodernizovat krytý bazén a na jeho rekonstrukci potřebuje třicet milionů korun.
Starostové se shodli, že do programu integrovaný rozvoj a obnova regionu, kam Evropská unie posílá mnohem větší balík peněz, pošlou velký mikroregionální projekt za sto osmdesát milionů korun.

Kromě vodního centra by odsud Lipová – lázně ráda získala dotaci sedm milionů korun na dětská hřiště. Česká Ves milion na nové parkoviště. Záchytné parkoviště za čtyřicet milionů korun potřebuje pro turisty vybudovat také Ostružná. Bělá pod Pradědem chce získat deset milionů na rekonstrukci klubu pro mladé Biograff 33. Tím ale záměry mikroregionu nekončí. Získat chce dalších sto dvacet pět milionů korun na cyklo a in-line stezku, která propojí celé Jesenicko. Vést má až do Polska. Samotné město Jeseník se chce v novém programu ucházet o dvacetimilionovou podporu na rekonstrukci historické Katovny, kde by měla vzniknout expozice útrpného práva. Dalších pětapadesát milionů korun požaduje město na rekonstrukci sportovní haly.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika