„Zvenčí budova zůstane prakticky stejná včetně velké terasy. Úpravy se týkají především vnitřních prostor. Pokud vše dobře půjde, otevřít bychom chtěli na konci září,“ řekl Jaroslav Weinlich.

Hospoda je majetkem Podniků města Šumperka. Restauraci původně radní chtěli nechat zbourat a za více než deset milionů korun postavit nový moderní podnik. Jeho provozovatelem se měla stát společnost Pivovary Lobkowitz Group, ale z jejího podnikatelského záměru sešlo.

Manželé Weinlichovi nynější rekonstrukci pivnice provádějí ve své režii, což se promítne do výše nájemného.

Objekt hospody je bývalý výstavní pavilon, který roce 1923 koupil šumperský spolek Schenkhoftaich.

Rybník na Benátkách, zvaný také Šenkes, byl vždycky vyhledávaným místem letního oddechu obyvatel celého Šumperka a okolí.

Město postupně v lokalitě u nádrže buduje sportovně rekreační areál. Lidé už zde využívají špičkový skatepark, in – line dráhu i nové víceúčelové hřiště pro nohejbal a volejbal.

S vybudováním sportoviště pro work – out a truckovou klopenou dráhou pro děti se počítá příští rok. V plánu je také půjčovna lodiček, která zde rovněž dříve bývala.

Ivona Novohradská pracuje jako operátorka v call centru ČEZ Distribuce v Zábřehu.
Na poruchové lince chtěl volající řešit i erotiku

Rekonstrukce plaveckého areálu

Nejnáročnějším projektem je ale rekonstrukce krytého plaveckého areálu, která začne již letos na podzim. Modernizace zastaralého bazénu vyjde na částku kolem sto padesáti milionů korun.

Z venkovních plaveckých bazénů, které se kvůli neutěšenému stavu museli zavřít před osmi lety, zůstane pouze jeden menší, který budou moci plavci v létě využívat.

„V místě venkovní padesátky bude louka na opalování,“ zmínil ředitel Podniků města Šumperka Patrik T. Pavlíček. 

V obci Dolní Studénky si mohou chodci zdarma nalepit reflexní nálepku ze zásobníku na vjezdech do vesnice.
Dolní Studénky mají automaty na reflexní nálepky. První v ČR