„Bude prováděn on–line přenos zasedání, po skončení bude záznam upraven a archivován," uvedl starosta Zdeněk Brož.

Úpravami se v tomto případě rozumí odstranění pasáží, aby záznam vyhovoval zákonu na ochranu osobních údajů. Nahrávka také nebude obsahovat přestávky.

Návrh odhlasovalo patnáct zastupitelů, převážná část opozice ale byla překvapivě proti. Nesouhlasili například dva zástupci hnutí PRO – REGION. Uskupení přitom natáčení zastupitelstev už od svého zvolení v loňských komunálních volbách vehementně prosazovalo. Potřebné hlasy ale pro tento záměr opozice nezískala.

Opozičním zastupitelům vadí, že záznamy budou dostupné jen po dobu volebního období, takže video z posledního zasedání na podzim roku 2018 by mohlo z webu zmizet ihned po komunálních volbách.

„V řadě měst v republice se přitom řeší zásadní témata na poslední chvíli, například se schvalují důležité smlouvy na mnohaletá období či přidělují trafiky," vysvětlila Zdeňka Dvořáková Kocourková, která navrhovala, aby lhůta archivace trvala čtyři roky.

První kamerový záznam zastupitelka Dvořáková Kocourková minulý týden pořídila vlastními silami a měl by být k dispozici na webových stránkách hnutí.
Ale už příští schůzi městského parlamentu, která se koná 19. března, pravděpodobně budou snímat kamery dvě.

Jedno „oko" nainstalují zaměstnanci městského úřadu, druhá kamera bude opět patřit opoziční Zdeňce Dvořákové Kocourkové.

„S pořízením záznamu ještě v březnu počítáme pro případ, že by se městu přenos nepovedl," konstatovala Zdeňka Dvořáková Kocourková.