Výsledky personálního auditu, který probíhá v těchto dnech na Městském úřadu v Jeseníku, zřejmě zatřesou radnicí v základech. Starosta Petr Procházka (ODS) očekává tak zásadní změny, že kvůli tomu hodlá svolat i mimořádné zastupitelstvo.

Auditoři se s městem rozloučí 18. června. Přestože v Jeseníku proběhne 14. června řádné zastupitelstvo, hodlá vedení radnice kvůli výsledkům auditu svolat do konce června mimořádné jednání.

„Chceme zastupitele informovat, jaké proběhnou na úřadě organizační a personální změny,“ vysvětlil starosta Procházka.

Podle pravidel přitom tento krok město vůbec činit nemusí. Pravomoc, kolik lidí propustí, je zcela v rukou radních. „Jsme přesvědčeni, že by zastupitelé měli o výsledcích auditu a budoucích změnách vědět. Myslím, že výstup bude takového charakteru, že seznámení s ním musí proběhnout na zastupitelstvu. Bude to dost zásadní věc a nebude se týkat jednoho nebo dvou lidí,“ dodal Procházka.

Starosta tak nepřímo potvrdil, že po odchodu auditorů se pod spoustou úředníků zatřesou židle a budou si muset hledat práci jinde. Pražská firma BNV consulting dosud vždy opouštěla podobně velké radnice s tím, že našla minimálně desetiprocentní úsporu pracovních míst. Pro Jeseník by to znamenalo propuštění přibližně třiceti úředníků.

Vedoucí auditu Helena Mitwallyová zatím jakékoli podrobnosti s průběhem šetření odmítla sdělit. „Bylo by to neprofesionální. Máme za sebou dotazníkovou část, nyní probíhá sledování v terénu, kde ověřujeme pracovní podmínky, kontrolujeme agendu a to, jak si zaměstnanci předávají informace a další záležitosti,“ uvedla Mitwallyová.