Výstava je interaktivní a kromě herních koutků s dopravní tématikou obsahuje také simulátor letadlového letu. Ten je velkým lákadlem nejen pro kluky, ale za řídicí páku s radostí usedají i holky. Jako například děti ze základní a mateřské školy Písařov ve druhém červencovém dni - výstavu si užili jako úplně první zájemci.

„Bylo to o fous, málem jsem havaroval,“ zhodnotil malý pilot, když přepouštěl řízení letadla spolužačce. Ve vedlejší místnosti si pak se spolužáky střihnul „velkou cenu“ ve sjezdu modelů závodních aut. Těch tam byla v nejrůznějších variantách dobrá dvacítka. „Ani je všechny neznám,“ zamýšlel se při výběru značky jiný kluk.

„Zavedl nás sem program v pořadí druhého příměstského tábora,“ zdůvodnila návštěvu Zuzana Haltmarová. “Je to tu fajn, každé s dětí si hned našlo svoji zábavu,“ dodala k činnostem, které ji i sedmnáctku přítomných dětí dokázaly zabavit na celé dopoledne.

„Byla jsem na podobné herně v Šumperku, tady se ale víc hraje a taky skládá,“ zhodnotila desetiletá Stella nabídku, která kromě oddílů věnovaných autům a letadlům zahrnuje i železnici, s historickou datumovkou jízdenek a maketou původního zábřežského nádraží.

„Část exponátů je se soukromých sbírek, zbytek z historického archívu,“ zve k návštěvě vedoucí muzea Milan Dvořák. „Výstavu si s dětmi určitě užijí rodiče, nahlášený mám ale i zájezd důchodců,“ říká k zájmu o tak trochu jiný druh muzejní zábavy. V Zábřehu bude pro zájemce dostupná až do 4. září.

Autorka: Vladimíra Bartoňová