Ten se před časem ukázal po nehodě, kdy na autobusový terminál omylem vjel kamion a jeden kovový skelet poškodil, takže se musel odstranit.

„Vlastníkem je společnost ČSAD, která si na zastřešení nechala zpracovat statický posudek. Ukázalo se, že konstrukce jsou v místě ukotvení zcela zrezivělé a mohly by spadnout,“ vysvětlil šumperské místostarosta Tomáš Spurný.

Mohlo se stát neštěstí

Zastřešení se podařilo demontovat o víkendu, kdy je na terminálu na rozdíl od všedních dní méně lidí.

„Bylo to nebezpečné. Zespodu na patkách se odlupovaly šupiny rzi. Kdyby na to napadla vrstva sněhu, jako bývaly zimy, mohlo se stát neštěstí,“ konstatoval předák party, která zastřešení rozebírala.

Při nepřízni počasí cestující nyní mohou využit čekárnu. Rekonstrukci autobusového terminálu i prostoru přednádraží na druhé straně Jesenické ulice město plánuje již delší dobu. Nyní čeká, zda získá dotaci, projekt totiž vyjde na desítky milionů korun.

„Žádost o dotaci jsme nedávno museli doplnit, takže se jí po půl roce někdo začal zabývat. Samotná modernizace autobusového nádraží začne pravděpodobně až příští rok s termínem dokončení do roku 2020,“ doplnil Tomáš Spurný.