Hlasovalo se o doplnění seznamu o další dvě adresy, většina šumperských zastupitelů ale byla proti. Heren tedy zůstává devětadvacet. Šumperská radnice se tak ovšem dostává do prekérní situace. Riskuje, že se s neúspěšnými žadateli bude soudit o náhradu škody.

S iniciativou doplnit zmíněný seznam povolených heren také o podnik s názvem Luna na náměstí Republiky přišel komunistický zastupitel František Merta.
„Stala se procedurální chyba. Při schvalování vyhlášky se hlasovalo o hernách, které jsou již provozovány, ale Luna již předtím získala všechna povolení,“ řekl Merta.

Kontroverzní vyhláška vietnamskému podnikateli Long Nguyen Sy, který vlastní pivnici Luna, notně komplikuje život. I když od radnice získal ještě do přijetí vyhlášky všechna potřebná razítka, na seznam povolených heren se nedostal. Zastupitelé se nenechali obměkčit ani při třetím zasedání.

„Jsem sice odpůrcem heren, ale tady se jedná o to, že by zastupitelé měli rozhodovat spravedlivě,“ argumentoval Merta. Naopak další zastupitelé byli jednoznačně proti změně vyhlášky.

„Jednou jsme stop stav heren schválili a je přece na vůli města, kolik heren zde bude. Takto ze sebe děláme hlupáky,“ jednoznačně vyjádřila stanovisko zastupitelka Alena Šmotková.

Je téměř jisté, že vyhláška o hracích automatech zpestří program i dalšího zastupitelstva.

Přijetím obecně závazné vyhlášky o provozování hracích automatů se město snažilo zabránit dalšímu přibývání heren. Zvláště plánovaná herna na náměstí Republiky vzbudila velkou vlnu nevole.

Obyvatelé tamního sídliště loni v létě odeslali na radnici petici. Zároveň vyjádřili naději, že jejich radnice zasáhne a hernu nepovolí. „Věříme, že město Šumperk má ve své pravomoci možnost aktivním způsobem ovlivňovat dění a výstavbu ve městě ve prospěch slušných občanů města Šumperka,“ uvedli tvůrci petice v dokumentu.