Ke stolkům se zrcadly usedli žáci třetího ročníku. Sedm dívek a jeden mladý muž měli za úkol zvládnout pánský a dámský střih. Královskou disciplínou byl společenský účes, na jehož tvorbu měli soutěžící hodinu.

„Letošním tématem společenského účesu je styl Pin Up. Je to retro styl s výraznými kudrlinami a mašlemi ve vlasech," řekla vyučující odborného výcviku Kateřina Daňková.

Jediným mužem v soutěžním poli byl Jiří Besta ze Zábřehu. Inspiraci pro svůj společenský účes hledal na praxi i na internetu. „Na zadní straně hlavy jsem dělal kroužky, na ofině dvě ruličky. Je to poměrně jednoduchý střih," popsal. Právě on zvítězil v kategoriích pánský a dámský střih.

Výtvory soutěžících posuzovali porotci z řad profesionálních kadeřníků. „Hodnotili čistotu střihu, nápaditost, barevnost nebo to, jak účes konkrétnímu člověku sluší," objasnila učitelka odborného výcviku Zuzana Maturová.

Dva nejlepší soutěžící v kategorii společenský účes budou školu reprezentovat na únorovém celostátním klání Kalibr Cup v Lanškrouně. Porotci do něj vyslali Šárku Čtvrtníčkovou a Michaelu Sedláčkovou.