Byl mezi nimi i čtyřiasedmdesátiletý Jiří Navrátil z Prostějova. Před branou koupaliště byl ráno v půl deváté jako první. "Jezdím sem už léta nejméně třicetkrát za sezonu, láká mě ta teplá voda. Vyrazím v půl šesté ráno z Prostějova a v šest odpoledne zase jedu zpátky," řekl Prostějovan. "Oficiálně otevíráme každý rok 1. května, ale když konec dubna vyjde na víkend a je příznivé počasí, otevřeme dřív. Letos to vyšlo ideálně, zatímco před rokem byla ještě velká zima," řekl pokladník koupaliště Václav Dajčar. Teploměr na koupališti ukazoval v sobotu v devět ráno 27 stupňů.

Do bazénu přitéká siřičitá voda, stejná, jakou používají místní lázně ke koupelím pro pacienty s nemocemi pohybového ústrojí a centrálního nervového systému. Na přítoku je voda 32 až 33 stupně teplá, na odtoku má 29 až 30 stupňů. Bazén je otevřen denně kromě pondělí od 9 do 18 hodin, o prázdninách pak až do 19 hodin. Vzhledem k tomu, že je zítra svátek, bude koupaliště otevřeno výjimečně i dnes, přestože je pondělí.

Dospělí zaplatí za celodenní vstupenku 80 korun, důchodci 50, děti a majitelé průkazu ZTP 40 korun. Od 16 hodin, o prázdninách pak od 17 hodin, platí snížené vstupné - pro dospělého je to 50 korun, pro důchodce 30, pro děti a majitele průkazuZTP 20 korun.