Nový most povede z křižovatky ulic Slunná, Rejvízská a Krátká na ulici Šumperkou. Na stavbu mostu již projektanti zpracovali dokumentace pro stavební povolení i pro samotné provedení stavby. Je již také uzavřena většina smluv ohledně majetkového vypořádání pozemků.

„Olomoucký kraj a město Jeseník mají zájem o dokončení veškeré přípravy stavby v letošním roce," sdělila mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.

V Rejvízské ulici ve skutečnosti nevznikne most jeden, nýbrž dva. Ve stejném termínu, kdy kraj vybuduje přemostění přes řeku Bělou, postaví město Jeseník v těsné blízkosti most přes Vrchovištní potok a navazující infrastrukturu. Druhé jmenované přemostění nahradí provizorní lávku, která se přes Vrchovištní potok klene od povodně v roce 1997.

Rejvízský most by měl kraj vybudovat v příštím roce. Společná investice města a hejtmanství by měla vyjít přibližně na 32 milionů korun. Z této sumy dá Jeseník na svou část zhruba sedm milionů korun. Vyčlenění peněz schválili na svém posledním zasedání jeseničtí zastupitelé.

Nový most přes Bělou nahradí přemostění o dvě stě metrů níže po proudu řeky. „Rejvízský most je poslední dopravní závada ve městě. Stávající most z roku 1905 perfektně přežil povodně, ale zejména pro nákladní a autobusovou dopravu je nevyhovující," řekl starosta Jeseníku Adam Kalous. Ačkoli se ozývaly hlasy pro jeho zbourání, sto let stará stavba nakonec ve městě zůstane.

Stavbu nového mostu přes Bělou řeší město a kraj několik let. Přípravu komplikovaly průtahy s výkupy pozemků. Stavbě bude muset ustoupit i jeden dům.