Součástí benefičního dne bude i zábavné odpoledne pro děti. To začíná v šestnáct hodin na hřišti v Kamenné. „Připravený bude skákací hrad, malování na obličej, soutěže a vystoupení, to vše pro děti zdarma. Pokud nám bude počasí přát, užijeme si spoustu legrace a přispějeme na dobrou věc," uvedla spoluorganizátorka akce Vendula Klosová.

V devatenáct hodin se akce přesune do kulturního domu, kde vystoupí kapely Pryor Rock, Spocená uklízečka, Stracené ráj a na závěr bude až do tří hodin ráno hrát Motors. „Kolem půlnoci předáme celý výtěžek z této akce rodičům Lukáška," dodala Vendula Klosová.

Lukáškovi Bílému se snaží pomoci i zábřežská Charita, která pro něj zajišťuje sběr vršků od PET lahví. Ty pak dlouhodobě nezaměstnaní a dobrovolníci třídí podle druhů, aby se dosáhlo na maximální výkupní cenu, a následně Charita zajistí jejich odvoz do Brna.

„Chceme tím odlehčit rodičům, aby se nemuseli zatěžovat tříděním, odvozem pytlů ze škol a následným skladováním doma, ale aby měli čas na své děti," vysvětlil ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger.

Zátky z tvrdého plastu jsou na trhu s odpady díky snadnému opětovnému upotřebení nejhodnotnější. Ve výkupu se jejich cena pohybuje až do sedmi korun za kilogram. To pro orientaci představuje zhruba čtyři stovky víček.

Rodiče malého Lukáška se podobnými aktivitami snaží získat peníze na nezbytnou léčbu – specializovaný rehabilitační pobyt v lázních Klimkovice. Unikátní léčba, která pomáhá zlepšit pohyblivost a soběstačnost dítěte, je velmi nákladná. Stojí kolem devadesáti tisíc korun a zdravotní pojišťovna na ni vůbec nepřispívá.

Pokud byste se i vy chtěli zapojit do sbírky víček, najdete seznam sběrných boxů, jejichž počet se neustále rozšiřuje, na internetových stránkách www.charitazabreh.cz nebo http://lukasekdmo.webnode.cz. Charita neodmítne ani nové sběrače. Pokud má někdo zájem, vybaví nové sběrné místo nádobou a zajistí odvoz pytlů nebo krabic s víčky.