„Pokaždé je to velký zážitek. Kostel je naplněný k prasknutí a je tam úžasná atmosféra. Ekumenická bohoslužba se slouží v několika světových jazycích," řekl vedoucí mohelnického oddílu Dušan Sedláček, který pro Betlémské světlo cestoval do Vídně už popáté.

Mohelničtí skauti budou světlo rozdávat v neděli 23. prosince od půl čtvrté do pěti hodin odpoledne na náměstí; donesou ho i do pečovatelského domu a do kostela.

„O den dříve, v sobotu 22. prosince, se připojíme k těm skautům, kteří budou světlo rozvážet ve vlacích po celé republice. Rychlíkem ho dovezeme ze Zábřehu (9.26) do Šumperka  (9.39)," zve Dušan Sedláček.

Světlo do našeho regionu přicestuje i jinými vlaky. Jeho kurýři pokaždé vystoupí a každý si od nich může světlo odpálit - v Zábřehu také ve 12.44, v Šumperku v 10.59 nebo ve 12.28.

Šance odpálit si plamínek a stát se součástí nekonečného řetězu domovů bude také na každé zastávce osobního vlaku, který vyjíždí v 9.37 z Olomouce přes Libinu do Šumperka, nebo osobáku, který jede ve 12.28 ze Šumperka přes Zábřeh do Olomouce, nebo na zastávkách rychlíku Praděd, který končí v 11.10 v Jeseníku.

Myšlenka předávání Betlémského světla vznikla v Rakousku jako součást charitativní akce. Poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem z místa narození Ježíše Krista do Lince. K nám se Betlémské světlo dostalo hned po pádu komunistické vlády v prosinci 1989 díky českým skautům žijících v exilu.

Seznam vlaků rozvážejících  světlo je uveřejněn spolu s dalšími důležitými informacemi na internetových stránkách www.betlemskesvetlo.cz.