A každý rok se hledá v Horním Rakousku Dítě Světla, tedy chlapec či dívka, kteří si svým chováním a ochotou pomoci druhým zaslouží přepálit plamínek do speciálního kahanu a v letadle ho pak doprovázet do Vídně. Odtud se pak světlo rozváží do všech koutů Evropy. Letos se stal Dítětem Světla desetiletý syn emigrantů z bývalé Jugoslávie Stefan Ivanovic, který chodí do školy františkánských sester ve Vöcklabrucku.

Do Česka se světlo vydalo už 18. prosince, skauti je mnoha vlaky rozvezli do celé republiky a teď si mohou lidé tento novodobý symbol Vánoc v mnoha obcích a městech odpálit.

Například v Šumperku ho budou skauti rozdávat na Točáku ve středu 22. prosince od 15 do 18 hodin a ve čtvrtek 23. prosince od 9 do 16 hodin.

V Jeseníku je výdejním místem knihkupectví Domeček. Ve čtvrtek bude otevřeno od 8 do 17.45 a na Štědrý den od 8 do 12 hodin.

V Mohelnici se skauti objeví na náměstí Míru ve čtvrtek od 14 do 16 hodin a na Štědrý den pak od 9 do 11 hodin. „Světlo předáme také do farního kostela sv. Tomáše Becketa,“ řekl organizátor akce Dušan Sedláček.

V Horních Studénkách skauti roznášejí Betlémské světlo na Štědrý den od půl deváté. Jdou dům od domu a přinášejí světlo všem, kdo jim otevřou.

V Rovensku se bude světlo rozdávat ve čtvrtek od 10 do 11 hodin u obecního úřadu. Skauti v Rudě nad Moravou budou se světlem stát v 16 hodin u kostela svatého Vavřince.

Ve Štítech přinesou skauti Betlémské světlo do místního kostela na Štědrý den a v devět hodin ho zapálí. Kostel pak bude otevřen do 16 hodin a lidé si budou moci světlo odpálit.