Zájemci budou moci ochutnat a nakoupit produkty předních českých pěstitelů a výrobců – například čerstvé ovčí a kozí sýry, pečivo, čaje a koření nebo čerstvou sezónní zeleninu a ovoce od českých pěstitelů. Pro příznivce masité stravy budou připraveny klobásky a uheráky z bio-vepříků.

„Bioslavnosti vznikly s myšlenkou přiblížit veřejnosti neformální a zábavnou cestou problematiku biopotravin a ekologického zemědělství. Skýtají ideální příležitost k setkání s ekologickými farmáři a možnost navštívit místa, kde české biopotraviny vznikají,“ sdělil manažer marketingu pořádající společnosti PRO-BIO Robert Langer. Svůj kompletní sortiment firma na slavnostech nabídne za příznivé ceny.

Na návštěvníky Bioslavností kromě klasického trhu čekají také stánky s občerstvením nebo grilování. Zájemci se mohou podívat, jak fungují okolní ekologické farmy nebo jak vzniká mouka v kvalitě bio.

Tipy vegetariánům a veganům, ale i rady lidem alergickým na mléko nebo lepek poskytne odbornice na zdravou výživu Lenka Žák.

Na celý den a večer je v areálu připraven hudební program. Vystoupí zde kapely Něcomezi, Docuku, Velmi krátké vlny nebo Spálený sušenky. Vrcholem večera bude koncert kytaristy a někdejšího člena Pražského výběru Michala Pavlíčka.

Účastníky, kteří na akci vydrží do pozdních večerních hodin, odveze do Hanušovic a Šumperka speciální autobus.