Pořadatelé jim tradičně připravili bohatou nabídku bionovinek, které mohli ve skladu firmy nejen nakupovat, ale také v nejrůznějších pokrmech ochutnávat.

Současně se mohli rozhlédnout po mlýně, na balící lince si označit vlastní výrobek, zhlédnout výstavy či filmy o eko zemědělství, nebo se jen tak nechat bavit připraveným celodenním programem. Tématem letošního ročníku bylo kváskové pečení chleba a novinkou využití červené pšenice.

„Červenou pšenici mohli lidé ochutnat ve chlebu, tím jsme je také vítali. Sami si ji pěstujeme, meleme i čistíme,“ informovala Deník Barbora Hernichová z organizačního týmu slavností. Kromě toho se mohli návštěvníci o bioproduktech u jednotlivých stánků poinformovat nebo pokrmy z nich okusit prostřednictvím improvizovaných biorestaurací.

„Každý rok jezdíme, je to taková naše pravidelná ozdravná kůra,“ bilancovali manželé ze Šumperka s lákavě vyhlížejícími placičkami z ovesných vloček v rukou.

„Rádi navštěvujeme akce s programem pro děti. A tady se nejen poučíme, ale si i zavzpomínáme,“ přidali se místní prarodiče, pozorující děti při ručním mlácení slámy, mletí mouky nebo lámání a vyčesávání lnu.

Ve Špaldíkově hracím koutku jepřitom celodenně zabavili pracovníci šumperské vily Doris a místní skauti.

Autor: Bartoňová Vladimíra