Definitivně tak padly návrhy některých zastupitelů, kteří by raději restauraci i s koupalištěm prodali, protože do chátrajícího objektu je třeba investovat.

„Rada se rozhodla Vlčí Důl pronajmout jako celek, to znamená restauraci i bazén. Postupovat budeme jako v jiných letech s předchozím nájemcem, to znamená, že to, co obec dostane na nájemném, do areálu vrátí v podobě investic,“ řekl bludovský starosta Pavel Ston.

Ty ovšem pokryjí nutnou údržbu a areál potřebuje víc. Zda ovšem obec Bludov investice do Vlčího Dolu nad rámec vybraného nájmu zařadí do rozpočtu na příští rok, není jisté.

Jméno nového nájemce obec dosud tají, zveřejní ho až po podpisu smlouvy. Bývalou nájemkyní rekreačního areálu dolu byla po dlouhá léta podnikatelka Milana Jirglová, ta ovšem obci od letošního října vypověděla smlouvu.

Areál Vlčí Důl byl v takzvané akci Z vybudován v 60. letech 20. století, občané Bludova ho víceméně postavili svépomocí. Později byla menší budova s restaurací rozšířena o ubytovací kapacity a mělo zde vzniknout školicí středisko pro komunistické funkcionáře a lidové milice. Straníci si ale hotelu neužili, po roce 1989 areál pak kromě veřejnosti využívaly také školy v přírodě, konaly se zde i pravidelné rehabilitační pobyty pro lidi s hendikepem.

Těch ale razantně začalo ubývat poté, co zdravotní pojišťovny začaly šetřit. Hotel není v optimálním stavu, nutná je například výměna oken. Problémem je také vytápění elektřinou, které je finančně velmi náročné. Koupaliště ve Vlčím Dole je zařazeno do evidence koupališť ve volné přírodě od roku 2007, v létě mívá slušnou návštěvnost.

V říjnovém čísle obecního zpravodaje Bludovan se obyvatelé vesnice měli vyjádřit, zda si koupaliště ve stávajícím stavu přejí zachovat. „V anketě se drtivá většina lidí vyjádřila, že ano,“ řekl místostarosta Bludova Milan Klimeš.

Před lety obec nechala zpracovat dvě studie, které počítají s rekonstrukcí celého areálu, s velkou pravděpodobností ale zůstanou na papíře. Obě varianty totiž počítají s investicemi v řádech desítek milionů korun.