Podle Karla Janíčka je totiž neúnosné, že ceny v bludovských obchodech jsou vyšší než v šumperských marketech.

„Rozčiluje mě, že například chleba je v Bludově o patnáct korun dražší než v Šumperku. Ne každý má auto, aby mohl do města jezdit na nákupy a cesta autobusem je také drahá. Dříve byly takzvané výbory lidové kontroly, dnes není nic. Obec by se měla o problémy obyvatel starat, komise obchodu by mohla ceny s místními obchodníky projednat,“ míní Karel Janíček.

Zřízení „regulační“ komise zastupitel nenavrhl poprvé, ale ani tentokrát se u svých kolegů nedočkal pochopení. „Ostatní zastupitelé se mi vysmáli a řekli, že jsem se probudil po dvaceti letech,“ posteskl si Karel Janíček. Snadno lze odhadnout, s jakou vstřícností by se setkal u bludovských podnikatelů.

„Návrh, že by jakási komise měla regulovat ceny v obchodech, ze strany zastupitele Karla Janíčka nepadl poprvé, ale ani nestačil rozvést, jak by to mělo vypadat v praxi. Vzbudilo to řadu úsměvů, obce samozřejmě nemohou ovlivnit ceny v obchodech,“ řekl starosta Bludova Pavel Ston. (ODS)

Karel Janíček je bludovským zastupitelem již dvacet let a i v minulosti se v obci zajímavým způsobem angažoval. Například v nedávném sporu obce s farností o sochy a pozemky byl hlavním poradcem tehdejšího děkana Hynka Wiesnera. A to i přes to, že řada jeho kolegů poukazovala a evidentní střet zájmů, protože jako zastupitel by měl preferovat zájmy obce.