V „bluesovou líheň“ se promění Pavlínin dvůr Vlastivědného muzea a výkony kapel bude hodnotit mezinárodní porota, v níž zasedne hudební publicista a dramaturg festivalu Ondřej Bezr, slovenský bluesman Tomáš Bobrovniczký a vydavatel polského časopisu Twój blues Andrzej Matysik.

„Ze třiceti přihlášených kapel se do užšího výběru dostalo deset. Ty, které zaujmou porotu, postupují na Blues Alive. Dvě odstartují hlavní koncerty v Šumperku. Jedna si zajede na hlavní koncert do Polska,“ říká k výběru produkční Domu kultury Šumperk Kamil Navrátil.

O postupujících budou hlasovat také diváci a v minulých ročnících se většinou s porotou shodli.

„V případě neshody posluchačů a poroty se vítěz diváckého hlasování objeví na některém z jam session v šumperských klubech,“ dodává Navrátil.
Bluesový aperitiv budou v sobotu nalévat české kapely Blues Angels, Booger Blues Band, St. Johnny And Southern Two, Retro Blues, Staří psi, Bloosers a Kosti, z Polska dorazí Joanna Pilarska And Na drodze a ze Slovenska Strempek Blues Band. Koncert začíná v 18 hodin a v zájmu podpory návštěvnosti nebudou pořadatelé vybírat žádné vstupné.