Bazénve čtvrtekpokřtil místostarosta Petr Suchomel (KDU-ČSL), když po přestřižení pásky skočil do vody v košili i kalhotách. Spolu s ním si oblečen zaplaval i Petr Blažek z firmy Ekozis Zábřeh, která areál opravovala, a zástupce občanů Miloš Termer. „Mezi lidmi se už uzavíraly sázky, že se oprava do sezony nestihne. Trvala opravdu příliš dlouho. Výsledek je pěkný. Vadí mi ale malá hloubka a to, že se do bazénu nedá skákat,“ řekl Termer.

„Před rokem se ukázalo, že původně naplánované opravy nestačí, bylo nutné sáhnout i na technologii. Stáli jsme před rozhodnutím, zda z pětimilionové opravy uděláme opravu za dvanáct milionů. Rozhodli jsme se udělat dílo pořádně,“ sdělil Suchomel. Na návštěvníky čeká v areálu také občerstvení s nabídkou patnácti minutkových jídel, u plavčíků si mohou půjčit balon a volejbalovou síť, stejně tak plavecké desky, kola a míče.

Vstupné do areálu je pro dospělé třicet korun, děti a senioři zaplatí polovinu, malé děti a majitelé průkazů ZTP jen pět korun. O prázdninách bude vstup dražší. V ceně jsou i jízdy na tobogánu. V červnu je otevřeno od 13 do 19 hodin, o prázdninách bude koupaliště v provozu i dopoledne.