První plavci se mohou od zítřka v bazénu osvěžit od 13 do 19 hodin, otevírací doba se na dopolední hodiny prodlouží od 29. června.

„Koupaliště je po rozsáhlé opravě. Největší investicí bylo vyfóliování bazénu. Změny k lepšímu doznaly také šatny, sprchy i toalety. Upravili jsme také sportoviště, kde je k dispozici síť na volejbal a nohejbal,“ uvedl Milan Jurčíček ze společnosti Šumperské sportovní areály, která spravuje i druhý šumperský plavecký areál Na Benátkách.

Vstupné by se podle Jurčíka nemělo výrazně lišit od vstupného na koupaliště Na Benátkách. Za tobogán, který byl na Bratrušovském koupališti vyhledávanou atrakcí, se ale zvlášť platit nebude.

Opravy, které si stav plaveckého areálu vyžádal za poslední roky, spolkly kolem 10 milionů korun. Nutná byla instalace fólie, z bazénu totiž unikalo tak velké množství vody, že se ztráty vyšplhaly na desetitisíce korun. Kvůli rekonstrukci muselo být koupaliště loni v létě uzavřeno. Slavnostní otevření areálu mají šumperští radní na programu dnes ve 14.30 hodin. Zda se v jejich řadách najde obětavec, který do bazénu skočí v šatech, není jisté. „Věřím, že se dobrovolník najde,“ uvedl Juříček. Když se v roce 1993 otevíral v Šumperku krytý bazén, do vody v obleku skočil tehdejší starosta Ctirad Medlík, obdobným způsobem pokřtil o pár let později jeho nástupce Petr Krill tobogán na Bratrušovském koupališti. Před jízdou odložil pouze sako a boty.

Kromě obou šumperských plaveckých areálů je v těchto dnech možno navštívit venkovní bazén v Zábřehu a kromě pondělka také termální koupaliště ve Velkých Losinách.