„Moji kolegové v práci doufali, že se narodí holčička, že to bude taková další princezna Diana, tedy opět módní ikona, u které budou všichni sledovat, jak roste do krásy a jak se obléká. Já ale myslím, že  je dobře, že následník je kluk. Ten přece jen není tolik pod lupou veřejnosti a neustálý tlak a pozornost spíš ustojí," míní dvaatřicetiletá manažerka sítě fitnesscenter v Londýně Lenka Rybičková ze Šumperka, která žije v Anglii už téměř jedenáct let.

Dodává, že během Katina těhotenství mu nevěnovala moc pozornosti, ale teď po narození potomka i ji celosvětová euforie přece jen strhla. „Pročítám zprávy, ty se ostatně neustále valí ze všech anglických médií a na věži British Telecom už v pondělí večer dokonce svítil nápis Je to kluk!" popisuje atmosféru v Londýně Lenka.

Další Češka v Anglii, třicetiletá Dagmar Jílková z Mírova na Šumpersku, potvrzuje přání lidí, aby se Kate narodila holčička, která by vypadala trochu jako princezna Diana. „V pondělí večer jsme narození následníka slavili v rodině mého anglického přítele. Panovala velmi oslavná nálada. Naléval se gin s tonikem a všichni si pogratulovali. Byli maličko zklamaní, protože doufali v holčičku, ale jsou hlavně rádi, že je děťátko zdravé. Ostatně tvrdí, že novou princeznu Dianu už mají v Kate. To je opět člověk, který přinese britskému královskému rodu lidskost," říká Dagmar Jílková, která pracuje jako manažerka zákaznických vztahů v oblasti Birminghamu. V Anglii žije už sedm let.