„Angažuji se ve více studentských organizacích. Byla to možnost dostat se někam výš a něco změnit k lepšímu. Letos jsem ještě mohl kandidovat. Mám rok na to, abych se mohl věnovat tomu, co jsem v programu slíbil,“ řekl.

Rodák ze Zábřehu je studentem na Fakulty stavební Vysokého učení technického (VUT) a Ústavu soudního inženýrství stejné univerzity. Královský pár tvoří s Kristýnou Šintajovou rovněž z VUT.

Ze zisku titulu byl Jan Jílek překvapený.

„Samozřejmě mě podpora od lidí strašně potěšila. Na druhou stranu je to obrovský závazek a odpovědnost, že musím splnit, co jsem slíbil. Aby to nebylo jako v politice,“ poznamenal šestadvacetiletý student.

V rámci projektu Studentské Brno se zaměřil na městskou dopravu. Chtěl by dosáhnout snížení ceny za roční jízdenky v Brně, rozšířit povědomí o tamních elektronických jízdenkách a zavést semestrální jízdenky. Ty by studenti mohli využívat po dobu semestru a zkouškového období.

Celou věc už začal řešit s vedením dopravního podniku, který přislíbil spolupráci.

Aby se mohl stát králem, musel uspět v náročné proceduře o několika částech. Kromě projektu Studentské Brno se hodnotila královská debata nebo královská disciplína.

„Faktor internetového hlasování byl asi jeden z nejmenších. Sice jsem tam vyhrál, ale to vůbec nic neznamenalo,“ řekl Jan Jílek.

Chválu má i pro své protikandidáty z ostatních brněnských vysokých škol.

„Vše probíhalo ve velmi přátelské atmosféře. Závěrečné hlasování mě už ani tak nebralo, protože každý svým způsobem vyhrál, když se probojoval za svou školu. Toto byla už jen třešnička na dortu,“ poznamenal k sobotní akci Jan Jílek.