Brníčko a Strupšín slaví čtyřicet let od sloučení

Brníčko – Čtyřicáté výročí sloučení obcí budou v sobotu 8. října slavit v Brníčku a ve Strupšíně. Oslavy zahájí v deset hodin dopoledne na hřišti v Brníčku fotbalové utkání mužů obou obcí. Ve třináct hodin se pak koná ve strupšínské kapli mše svatá.

Odpoledne se uskuteční v kulturním domě ve Strupšíně obecní slavnost. Ve čtrnáct hodin předvedou své umění děti ze Základní a mateřské školy v Brníčku, zahraje a zazpívá Walda Nerušil a country kapela Malevil Band. Během odpoledne se také před kulturním domem představí se svou technikou profesionální hasiči.

Od devatenácti hodin vystoupí zpěvák hitu Holky z naší školky Standa Hložek. Následovat bude až do půlnoci hodová zábava se skupinou Toby Band.

„Vstupné na obecní slavnost je dobrovolné. Chybět nebude ani bohaté občerstvení včetně domácí kuchyně a zvěřinového guláše. Srdečně zveme všechny místní i přespolní," pozval k návštěvě starosta Brníčka Jiří Bartoš.

V devět hodin večer rozzáří nebe nad Strupšínem ohňostroj. Mezi oběma vesnicemi bude také pro účastníky oslav jezdit celý den kyvadlově autobus.

Na podzimní výstavu v Lošticích může přispět každý

Loštice – Tradiční podzimní výstavu ovoce, zeleniny, produktů a dekorací připravuje Městské kulturní středisko v Lošticích. Dvanáctý ročník akce se uskuteční od soboty 15. do neděle 23. října.

Na výstavu může přispět se svými exponátem každý. „Ze zkušeností víme, že je mezi lidmi mnoho šikovných a zapálených zahrádkářů a pěstitelů. Rádi jejich výpěstky, nápady a výrobky uvítáme," uvedl šéf Městského kulturního střediska v Lošticích Stanislav Veselý.

Zájemci by měli své exponáty donést do přísálí kulturní domu nejpozději do středy 12. října do osmnácti hodin. Vyzvednout si je mohou následující neděli po skončení výstavy.

„Všichni vystavovatelé obdrží jako poděkování poukázku na vstupenku na podzimní program v Městském kulturním středisku dle svého výběru," dodal Stanislav Veselý.

Slavnostního otevření výstavy se v sobotu 15. října ujme skladatelka, textařka a moderátorka Věra Gremlicová.

Část Zábřehu bude bez proudu

Zábřeh – Bez elektrické energie budou v úterý 11. října na několik hodin lidé v některých částech Zábřehu. Proud nepůjde v době od osmi do jedenácti hodin v Růžovém Údolí a od dvanácti do čtrnácti hodin v části ulic Na Křtaltě a Lesnické. Důvodem odstávky jsou nezbytné práce na údržbě zařízení distribuční soustavy.

Mohelnická knihovna půjčuje elektronické knihy

Mohelnice – Městská knihovna v Mohelnici zareagovala na stále rostoucí zájem čtenářů o elektronické knihy. Od října proto zavedla novou službu, a to půjčování takzvaných e-knih. V nabídce je aktuálně téměř tisíc titulů, vypůjčit si je zájemci mohou zdarma.

Podmínkou je, aby byli registrovanými čtenáři knihovny staršími patnácti let, zaplatili roční poplatek a ve čtenářském kontě měli zadanou e-mailovou adresu.

Elektronické knihy je možné číst na tabletech a chytrých telefonech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz, která je ke stažení na Google Play a App Store, nebo na speciálních čtečkách.

Délka výpůjčky je jednadvacet dní, po této době se kniha automaticky smaže. Jeden uživatel může mít naráz vypůjčené maximálně dvě knihy.