Středověké odpoledne zahájí v půl druhé vystoupení Šermířského spolku Šumperk, na které vzápětí naváže koncert kapely Madalen.

V půl čtvrté se na pódiu představí brněnská hudební skupina Tempus. Ta hraje world music s rockovými prvky, inspirovanou středověkými melodiemi. V čele s charismatickou zpěvačkou Lindou Ravenna působí na hudební scéně již sedmnáct let.

V 17 hodin předvedou líté boje na život a na smrt znovu šumperští šermíři a o hodinu později vystoupí hlavní hvězda dne – vizovická kapela Fleret.

Od ryze folkových začátků, přes nepřehlédnutelné přitvrzení zvuku a následnou sedmnáctiletou spolupráci se zpěvačkou Jarmilou Šulákovou se kapela Fleret dopracovala až do současné koncertní podoby, kdy se všechno pěkně promíchalo a propojilo. Léty ověřený tandem Zdeněk Hrachový (kytara) a Stanislav Bartošík (housle) doplňuje trio vynikajících muzikantů – kytarista Vítek Rokyta, baskytarista Radek Postava a bubeník Rosťa Koplík.

Na vystoupení Fleretu naváže skupina Pohodáři – Šlapetko a po setmění přijde na řadu ohňová skow, která vždy patří k vrcholům večera. Vše pak ve 22 hodin uzavře hradní ohňostroj.

„Po celé odpoledne budou akci doprovázet šermíři, kteří v předhradí rozbalí svůj tábor. Krásu svého řemesla předvede umělecký kovář a představí se i doboví řemeslníci. Pro děti je připravená lukostřelba, skákací hrad a další atrakce,“ pozval k návštěvě Středověkého odpoledne starosta Brníčka Jiří Bartoš.

Jako tradičně si na hradě v Brníčku přijdou na své i milovníci dobrého jídla, kteří se mohou těšit na makrely, zvěřinový guláš nebo speciality z udírny a grilu.

Vstupné na Středověké odpoledne je 150 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.

close Pozvánka na 14. ročník Středověkého odpoledne na hradě v Brníčku. info Zdroj: Obec Brníčko, se souhlasem zoom_in Pozvánka na 14. ročník Středověkého odpoledne na hradě v Brníčku.