Několik let nevyužitý administrativní areál v Lidické ulici prodával Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). V elektronické aukci se mu jej podařilo vydražit za dvanáct milionů korun.

„Jsme rádi, že se nám pro tento objekt podařilo najít nového majitele, který jej podle našich informací plánuje přestavět na byty,“ uvedla mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová.

Stát v současnosti prodává druhou budovu bývalého úřadu práce ve Starobranské ulici v centru města. Vyvolávací cena činí 25 milionů korun.

Domy až k Bratrušovské

V následujících letech by se ve městě mohla rozběhnout masivní bytová výstavba. Město k tomu připravuje podmínky hned v několika lokalitách. Tou největší je území nad Šumavskou ulicí.

Aktuálně zde hodlá stavět svou prodejnu s parkovištěm společnost Lidl a čtyři bytové domy firma spadající pod koncern Úsovsko.

V budoucnu by měly domy stát na celém území až k Bratrušovské ulici. V zastavěnou oblast se má proměnit i dnešní louka nad Bratrušovskou ulicí směrem k domovu důchodců.

S bytovou výstavbou město počítá i v lokalitě Karlov a naproti hasičské zbrojnici v Temenici, kde hodlá vybudovat dvanáct startovacích bytů pro mladé rodiny.

Sto bytů místo Hedvy

Jako první by se výstavba měla rozvinout na území bývalé textilky Hedva poblíž Žerotínovy a Jesenické ulice.

Radnice aktuálně řeší dokumentaci pro územní rozhodnutí na vybudování komunikací a infrastruktury v této oblasti. Do konce roku by ráda získalo pravomocné územní rozhodnutí. V lokalitě stále počítá i s veřejným parkovištěm o 120 místech.

Na území bývalé Hedvy by měl vyrůst komplex o zhruba sto bytech.

„Zájem už projevily čtyři společnosti, minimálně dva z těchto developerů umí zhotovit akce v rozsahu pěti set milionů až miliardy korun. Postupně žádají informace a schůzky další firmy,“ řekl starosta Šumperku Tomáš Spurný.

Rád by projekt urychlil a s budoucím developerem jednal již ve fázi schválené územní studie.

„Stoprocentní garancí provedení díla podle přestav města je pravomocné územní rozhodnutí. Budeme se se zastupiteli bavit, zda bude vůle to urychlit,“ dodal Tomáš Spurný.