Celým odpolednem tak přítomné diváky provázela Nastěnka s Ivánkem a také řada scének imitovala nesmrtelnou pohádku. „Ani mi nepřijde, že jsou zase Vánoce. Nebyly teď?" komentovala to výstižně jedna z divaček.

Na ploše se právě v tu dobu rozehrával romantický příběh seznámí Ivánka a Nastěnky u rybníčku. O chvíli později Ivánek potkal kouzelného dědečka a loukou se ozývalo známé „Ivánku? Cink. Nechytil, nechytil, nechytil…"

Příběh ale skončil poněkud jinak než v sovětské klasice. V Brníčku nakonec Ivánek za potlesku početného publika zastřelil šípem z luku samotného kouzelného dědečka, jež ho tolik zlobil.

Také Ivánek nebyl ani tak ruským bohatýrem, jako spíš pravým hanáckým chasníkem, alespoň podle jeho řeči. „Chalópko, k hrado (nepublikovatelný výraz, pozn. redakce), ke mně čelem. Sténě tě přemůžo," přesvědčoval chaloupku na kuřích nožkách.

Lidé se přitom královsky bavili. Kdo nestihl čarodějnický rej v Brníčku, má šanci na dalších akcích ještě tento týden. V úterý 30. dubna se slétnou čarodějnice na vyhlášený slet do autokempu v Mohelnici.

Program bude opravdu pestrý. Připraven bude cechovní pětiboj pro děti i dospělé, vystoupí břišní tanečnice i cechovní mažoretky, rytíři ze sdružení Mohelnická sebranka, dechová hudba Mohelanka i kroužky z Domu dětí a mládeže Magnet z Mohelnice.

„V osmnáct hodin se bude konat u hlavního ohniště u kiosku inkviziční proces, vynesení a vykonání rozsudku a následné upálení čarodějnice. Zároveň je připravená volba Miss čarodějnice," informoval „cechmistr ve výslužbě" Miroslav Marek.

Ve stejný den se slétnou bosorky i do Hrabišína ke Smrdutému potoku, což je areál za zdejším kulturním domem. „Pro návštěvníky jsme připravili různé soutěže, bohaté občerstvení, lanovku, koně i vystoupení šermířů. K čarodějnickému hašteření bude vyhrávat DJ Rosťa," pozval k návštěvě Roman Jírů, velitel místních dobrovolných hasičů, jež akci pořádají.