Pořádající spolek recesistů z Cechu přátel pátého ročního období pokaždé připraví spoustu zábavy.

Předpokládá se, že cechovní tribunál i letos vynese nekompromisní rozsudek: Upálit! Loni totiž v procesu ceremonielmistr Petr Drlík bosorkám mimo jiné vyčetl, že mohou za mírnou zimu, čímž poškodily vlekaře, lyžaře i energetické společnosti, které přišly o své zisky. Jelikož letošní zima byla prakticky stejná, dá se čekat podobná obžaloba.

Jen jedinkrát unikly čarodějnice v Mohelnici svému osudu. Před třemi lety je odcházející cechmistr Miroslav I. Marek nečekaně osvobodil, a v sadech tak vzplál bio oheň.

Program na paradráze začíná už v půl druhé odpoledne, kdy odstartuje cechovní pětiboj pro děti do patnácti let.

„Připravili jsme bohatý doprovodný program, v němž vystoupí například kroužky mohelnického domu dětí a mládeže Magnet, historické souboje předvedou šermíři z Mohelnické sebranky a diváci uvidí i ukázky jízdy na historickém kole," pozval k účasti cechmistr Karel Nosek alias Karlos I.

Chybět nebude ani spousta atrakcí pro děti, jako je řetízkový kolotoč, dětská manéž, skákací hasičské auto nebo zvonková dráha.

Samotný proces začne v půl šesté odpoledne a po zapálení ohně si budou moci děti opéct špekáčky. Ve 20.45 hodin předvede svou ohňovou show skupina Postrpoi a o čtvrt hodiny později oblohu rozzáří ohňostroj. Až do půlnoci se pak mohou všichni bavit na cechovní oldies diskotéce. Vstupné na celý program je dobrovolné.