„Připravili jsme tisíc jitrnic, čtyřicet cepů tlačenky a vyudili jsme asi sto šrůtek uzeného masa – bůčku, krkovice i kotlety. Polévky jsme letos navařili asi dvě stě litrů," vypočítal cechmistr Karel Nosek alias Karlos I.

Cechovní zabíjačka každoročně láká spousty lidí. Od výdejního pultíku na polévku se vinul dlouhý had zájemců s konvičkami, sklenicemi, dózami i hrnci a fronta se tvořila také u stánku s vepřovými dobrotami.

Čekání si mohli nakupující zpříjemnit ochutnáváním chleba se sádlem a škvarky, které členové cechu nabízeli zdarma, nebo se mohli zaposlouchat do písniček a koled v podání Dechové hudby Mohelanka.

„Na cechovní zabíjačku chodím každý rok. Letos jsem koupila jitrnice, tlačenku a ještě jdu pro bouřku. Vše je pokaždé výborné a doma se po tom jen zapráší," svěřila se jedna z návštěvnic Jana Tomášková.

Na náměstí dříve viselo opravdové prase a mistr řezník předváděl, jak se porcuje. Mělo to být poučení hlavně pro děti z paneláků, které něco takového už neznají.

Dnes už ale opravdový pašík na trojnožce nevisí. Takové maso totiž nesmí jít do prodeje, zakazují to hygienické předpisy. Úplně ale lidé o prase nepřišli. Jen skutečného čuníka nahradila jeho dřevotřísková imitace – cechovní zlaté prasátko.

Cechovní sezona plná zábavy, karnevalů a veselí začala 11. 11. v 11 hodin a 11 minut a potrvá až do jarního pálení čarodějnic. Nejbližší další akcí bude na konci února cechovní dětský maškarní karneval.