O rekonstrukci ulic Komenského a Školní se ucházelo šest firem. Tři z nich výběrová komise vyřadila. Ze zbylé trojice uchazečů podala nejvýhodnější nabídku ve výši 5,9 milionu korun společnost Strabag.

Podle starostky Marie Fomiczewové by akce mohla začít již v listopadu. Ještě před opravou ulic vymění rozvody pod jejich povrchem správci sítí.

„Stavba bude velmi komplikovaná, budou se na ní pohybovat čtyři investoři včetně města. Práce se potáhnou určitě až do léta příštího roku," řekla starostka.

Oprava ulic na čas ztíží přístup ke školní budově vyučujícím a studentům gymnázia. „Už máme půlroční nácvik se zateplováním školy. Pohybovalo se zde plno firem, bylo to hodně složité. Po rekonstrukci ulic to tu ale určitě bude pěkné," poznamenal zástupce ředitele jesenického gymnázia Stanislav Jurník.

Do výběrového řízení na stavitele centra sociálních služeb se přihlásily tři společnosti, hodnoticí komise nakonec posuzovala dvě nabídky. Jako výhodnější vyšla ta od krnovské firmy Rakord – R&R.

V centru sociálních služeb má vzniknout čtyřiačtyřicet lůžek. Část z nich bude v nově vybudované přístavbě penzionu pro seniory v Beskydské ulici, zbytek vznikne ve stávajícím objektu přeměnou chráněného bydlení. Vznik zařízení pro seniory se čtyřiadvacetihodinovou péči požadovaly v petici stovky obyvatel města.

Jak na výstavbu centra sociálních služeb, tak na rekonstrukci dvojice ulic v centru získal Jeseník dotaci. U prvního jmenovaného projektu pokryje třetinu nákladů, u druhého dokonce pětaosmdesát procent.

Se stavbami si musí město pospíšit. Původní termín dokončení prací byl červen příštího roku, úřad požádal poskytovatele dotace o prodloužení lhůty do konce září 2015.

„U Centra sociálních služeb máme prodloužení termínu schváleno, u revitalizace ulic Školní a Komenského předpokládáme, že by mělo rovněž dopadnout dobře," řekl vedoucí oddělení investic a rozvoje jesenické radnice Jiří Uher.