„Snažili jsme se, aby síť hotspotů byla spuštěna do začátku folklorního festivalu. Jsem rád, že se to podařilo,“ uvedl místostarosta Jakub Jirgl, který novou službu inicioval.

Veřejný internet je k dispozici v Sadech 1. máje před vlastivědným muzeem, v Pavlínině dvoře, u divadla, kina, knihovny, na náměstí Míru, na Hlavní třídě u sochy Josefa II. a na Točáku.

Na posledně jmenovaném místě Deník novou službu otestoval. K síti City-free se podařilo pomocí mobilního telefonu připojit bez problémů připojit. Po zadání e-mailové adresy na úvodní webové stránce byl internet přístupný. Rychlost stahování 9,6 megabitu za sekundu na obyčejné brouzdání dostačuje. Bezplatné připojení však není nepřetržité. Omezené je na jednu hodinu denně.

Síť by se měla postupně rozšiřovat. „Brzy by měly přibývat další body, konečný stav je plánován na zhruba pět desítek,“ poznamenal Jakub Jirgl.

Faktem je, že veřejné Wi-Fi v Šumperku vzniká v době, kdy je standardem mobilní internet a diskuse se vedou okolo budování 5G sítí.

Jaké zkušenosti s obdobnou sítí mají v Olomouci? Jak funguje nedávno instalovaná chytrá lavička u divadla?
Celý článek si přečtete v úterním tištěném vydání Šumperského a jesenického deníku. Deník si můžete předplatit na www.mojepredplatne.cz

Gymnázium v Šumperku.
Stoleté gymnázium v Šumperku chystá velkolepé oslavy