Stejné ocenění od něj obdrželi také manželé Kvapilovi, kteří jsou aktivními členy Sboru dobrovolných hasičů v Temenici.

Igor Kroupa zemřel letos po vážné nemoci 19. března (podrobnosti ZDE). Jako šumperský místostarosta působil v letech 1990 až 1994. Jeho zásluhou byly realizovány náročné investiční projekty, například se jednalo o dostavbu krytého plaveckého bazénu, zasloužil se také o kompletní rekonstrukci historického jádra města včetně pěší zóny.

„Jméno Igora Kroupy je také spojeno se záchranou a rekonstrukcí klášterního kostela a Geschaderova domu,“ vysvětlila mluvčí šumperské radnice Andrea Jahnová.

Jiří a Zdeňka Kvapilovi se již řadu let obětavě věnují výchově hasičského dorostu. Na začátku roku 2005 přišli s nápadem založit oddíl mladých hasičů při Sboru dobrovolných hasičů Šumperk Temenice.

„V oddíle nyní působí dvě desítky děti ve věku od sedmi do patnácti let, oddíl se zúčastňuje soutěží v požárním sportu a za svou pětiletou existenci se stal obávaným soupeřem pro konkurenční sbory. Vedení sboru si práce s dětmi velice váží,“ řekl starosta SDH Temenice František Horák.

Viktor Dostal se narodil v roce 1924 v Šumperku, nyní žije ve Vídni. Je prezidentem Společnosti česko-německého porozumění Šumperk - Jeseníky. Čestné občanství města Šumperka mu bylo uděleno v roce 1994. Městské zastupitelstvo tak ocenilo profesorovu pomoc při zřizování imunologického a hematologického oddělení šumperské nemocnice a propagaci města Šumperk. Viktor Dostal každoročně předává ocenění šumperským osobnostem i organizacím.