Ten působí jako nový duchovní správce farnosti Baie de Henne na Haiti, kterou zábřežští věřící léta podporují. Spolu s nimi zahájil duchovní z karibské země advent, období přípravy na Vánoce.

„Advent je čas naděje. A vy jste znamení naděje pro nás a naše děti. Díky vám může čtyři sta dětí v Baie de Henne chodit do školy. Rodiče se nemusí bát, že by o děti nebylo postaráno. Do školy totiž přicházejí hladové a dostávají zde najíst,“ přiblížil při bohoslužbě význam české pomoci v zemi, která je považována za nejchudší na západní polokouli. Na konci své promluvy sklidil od čtyř stovek věřících spontánní potlesk.

Rodolpho Baltazar přijel do České republiky před týdnem a v průběhu zbývajících tří dnů jej čeká nabitý program. Ještě v neděli odpoledne diskutoval se Zábřežany o pokračování misijních projektů na Haiti. V pondělí se setká s olomouckým arcibiskupem a čeká jej cesta do Boskovic, kde se mimo jiné účastní tradiční české zabíjačky. O den později budou moci haitského duchovního vidět diváci České televize v rámci Dobrého rána s Jedničkou. Na televizní obrazovce se objeví před půl sedmou.