Zmíněný pořad se snaží rekonstruovat neobjasněné případy a připomenout je tak veřejnosti, která pak dalšími informacemi může přispět na zvláštní telefonní linku. Filmaři budou u šumperského Kauflandu natáčet v pátek 19. února.

„S odvysíláním reportáže počítáme začátkem března, přesné datum ještě upřesníme,“ sdělil dramaturg pořadu Jiří Šlachta.

Šumperští i olomoučtí kriminalisté stále na případu pracují, pachatel brutálního útoku ale spravedlnosti zatím uniká.

„Kriminalisté stále prověřují několik vyšetřovacích verzí, v objasnění případu ale dosud nedošlo k výraznému posunu,“ uvedla mluvčí olomouckého krajského ředitelství Jitka Dolejšová.

Šumperský bezdomovec, který se u Kauflandu zdržoval poměrně často a několikrát ho museli přijet pacifikovat městští strážníci, byl nalezen s rozbitou hlavou 6. února časně ráno. Bezvládného těla si všimli zaměstnanci prodejny, kteří brzy ráno přišli expedovat zboží.

V době jejich příchodu k prodejně údajně bezdomovec ještě žil a popíjel víno, o pár okamžiků později se stal obětí mimořádně surového útoku neznámého pachatele, který mu způsobil těžká poranění hlavy. Záchranná služba muže v těžkém stavu převezla do šumperské nemocnice, tam ale za pár hodin svým zraněním podlehl.

Policisté po několika dnech zveřejnili identikit muže, který se podle svědků na místě pohyboval a není vyloučeno, že právě on je pachatelem. Identikit je neúplný, na přesnější podobě neznámého se totiž svědci neshodli. Portrét i s výzvou o informace policisté před týdnem rozvěsili v šumperských prodejnách.